"گروه دمـــا بخـــار مشهد " دیگ بخار،دیگ آبگرم(آب گرم)، دیگ روغن داغ (روغنداغ)، کارواش بخار(نانوبخار)،استخر،بویلر بخار

گرمایش-بخار

:: زیارت امام رضا(ع) :: امام رضا(ع)

سایت افغانستان

افغانستان

::

خط مستقیم :

051-38472536

دیگ بخار با پلاک استاندارد ملی ایران

تجهیزات  استخر سونا و جکوزی

مقالات فنی بویلرها

دیگ روغن داغ

دیگ بخار ذغال سنگی

نرم افزارهای فنی

دیگ و بویلر آبگرم آبداغ

پکیج جدید کارواش بخار استاندارد

استانداردهای فنی

مبدل حرارتی شل اند تیوب (پوسته لوله)

هیتر و مولد هوای گرم

نقشه های اتوکد

معرفی کلی جدید

سرلوحه اهداف ما در مشهد بویلر ----->>> ارائه خدمات صادقانه

مشهد بویلر با هدف ارائه خدمات صادقانه برای محصولات دیگ بخار و دیگ آبگرم، دیگ روغن داغ، کارواش بخار، سختی گیر، مبدل حرارتی، دی اریتور، بویلر های بازیاب حرارتی، اکونومایزر، فیلتر شنی و تجهیزات مکانیکی استخر، سونا و جکوزی فعالیت دارد و مشهد بویلر در زمینه ی تولید دیگ های فولادی شوفاژ  و در زمینه صادرات نیز با ایجاد نمایندگی در کشورهای گرجستان ،ترکمنستان (عشق آباد)، قزاقستان و افغانستان (کابل) و عراق (اربیل) امارات متعهده عربی و کشور عمان ،زمینه صادرات را فراهم نموده است.

 

اعتماد مشتریان تنها عامل محرک مشهد بویلر

به لطف خداوند و اعتماد گروه زیادی از صنعت گران و سایر مشتریان ما توانستیم همچنان در اوج انگیزه باقی بمانیم...پس از شما متشکریم

 

 

چرا برای گرمایش صنعتی سیستم دیگ روغن داغ بهتر از سیستم دیگ بخار است؟

مزیت دیگ روغن داغ نسبت به دیگ بخار شامل موارد متعددی می شود که برخی از آنها به دلیل خاصیت روغن حرارتی و برخی بدلیل ساختار فنی دیگ روغن داغ می باشند. در اکثر فرآیندهای صنعتی و تولیدی به حرارت برای تولید محصولات یا تبدیل مواد نیاز است. در بسیاری از صنایع از سیستم دیگ بخار برای تولید و توزیع گرمای مورد نیاز استفاده می‌شود. اما آنچه که بسیاری از مدیران کارخانجات و صنایع و اپراتورهای تاسیسات نمی‌دانند این است که هرچند دیگ‌های بخار رایج‌ترین تجهیزات گرمایشی است که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در برخی موارد دیگ روغن داغ بهترین گزینه است.

12 مزیت دیگ روغن داغ در مقابل دیگ بخار

چه چیزی باعث می‌شود سیستم دیگ روغن داغ یک انتخاب ایده‌آل برای گرمایش صنعتی باشد؟

یکی از دلایل اصلی انتخاب دیگ روغن داغ در برابر دیگ بخار مربوط به حرارت بالاتر تولید شده توسط دیگ روغن داغ است. در ادامه برخی دلایل برای اینکه انتخاب دیگ روغن داغ بهتر از دیگ بخار است بیان شده است.  

مزیت دیگ روغن داغ در صنایع مختلف

 

1-  سیستم‌های دیگ روغن داغ نیازی به تنظیم فشار داخلی ندارند

در دیگ بخار برای برخی عملکردها نیاز به فشار زیادی است در حالی که در سیستم دیگ روغن داغ تمام تجهیزات شما بدون فشار کار می‌کنند. این امر موجب کاهش احتمال وقوع انفجارهای خطرناک در تاسیسات می‌شود و ضرورت کنترل و تنظیم دائمی‌ فشار را از بین می‌برد.  

2-  روغن داغ سبب خوردگی در تاسیسات و دیگ نمی‌شود.

با وجود اینکه سیستم‌های گرمایشی دیگ بخار بدلیل مقرون به صرفه بودن آب برای بسیاری از مدیران محبوب هستند اما باید این نکته را در نظر داشت که این سیستم ها در برابر خوردگی حساس هستند. اگرچه آب به نظر بی اثر است اما در واقع و در عمل همه چیز در مسیر آب به مرور دچار خوردگی می‌شوند. بنابراین سیستم‌های گرمایشی مبتنی بر دیگ بخار باید بدقت در برابر خوردگی نظارت شوند و اگر زنگزدگی و یا آسیب دبگر شناسایی شود تعمیر شوند. در مقابل از آنجایی که روغن داغ یک روان کننده است یک مزیت دیگ روغن داغ عدم بوجود آمدن خوردگی در آن است.  

3-  دیگ روغن داغ به تنظیم مواد شیمیایی ندارد.

از آنجایی که آب یک ماده خورنده است هنگام استفاده از دیگ بخار باید مواد شیمیایی مختلف برای جلوگیری از خوردگی مورد استفاده قرار بگیرد. این مواد شیمیایی باید بدقت و بطور مداوم تحت نظارت بوده و تنظیم شود تا مطمئن شویم دیگ بخار بخوبی کار می‌کند. اما در سیستم دیگ روغن داغ ، در مورد تنظیم مواد شیمیایی نگرانی وجود ندارد. روغن حرارتی از طریق سیستم در یک حلقه عبور داده می‌شود و نیازی به تنظیم مواد شیمیایی وجود ندارد.  

4-  سروصدای کمتر دیگ روغن داغ به نسبت دیگ بخار

دیگ بخار ممکن است در هنگام کار سرو صدای زیادی ایجاد نماید، اما از مزایای دیگ روغن داغ عدم ایجاد سرو صدای بلند است.  سیستم دیگ روغن داغ به گونه ای طراحی شده که آلودگی صوتی بسیار کمی‌ ایجاد می‌کند.    

5-  دیگ روغن داغ می‌تواند در دمای بالاتری از دیگ بخار عمل نماید

در برخی کابردهای سیستم‌های حرارتی، دمای کار بسیار مهم است. از آنجا که روغن حرارتی نقطه جوش بالاتری از آب دارد، سیستم‌های گرمایش مبتنی بر دیگ روغن داغ در دمای بالاتری می‌تواند عمل نماید. علاوه براین بر خلاف دیگ بخار که با بالارفتن دما فشار افزایش پیدا می‌کند، کار کردن در این دمای بالا بدون نیاز به وارد آمدن فشار اضافی اتفاق می‌افتد. اغلب تجهیزات گرمایشی در دمای بالا بهتر عمل می‌نمایند.  

6-   امکان تنظیم راحت تر درجه حرارت

در دیگ روغن داغ می‌توان براحتی درجه حرارت دلخواه را تعیین و تنظیم نمود و امکان کار و کنترل در دمای بیشتر از 350 درجه در این سیستم ها وجود دارد.  

7-  مایع روغن حرارتی یخ نمی‌زند.

آب ممکن است به یخ تبدیل شود و این مساله باعث بروز خطرات و مشکلاتی در سیستم دیگ بخار میشود. یخ نزدن روغن حرارتی در دمای پایین یکی از مزایای سیستم گرمایشی مبتنی بر دیگ روغن داغ می‌باشد که باعث کاهش خطرات ایمنی و مشکلات عملیاتی در سیستم خواهد شد.  

8-  عدم نیاز به دستگاه سختی گیر و دی اریتور در سیستم دیگ روغن داغ

آب ورودی به سیستم دیگ بخار قبل از هرگونه عملیاتی باید بهسازی شود در صورتی که آب سخت باشد بوسیله دستگاه سختی گیر ابتدا به آب نرم تبدیل شود. در دیگ روغن داغ نیازی به استفاده از این تجهیزات نمی‌باشد در نتیجه هزینه کمتری تحمیل می‌شود.  

9-  سیستم گرمایش دیگ روغن داغ بر خلاف دیگ بخار به یک اپراتور بویلر آموزش دیده نیاز ندارد.

در اکثر مواقع برای استفاده از یک سیستم دیگ بخار در صنایع مختلف نیاز به وجود یک اپراتور فنی دارای مجوزکار با دیگ بخار هست. به همین دلیل برای راه اندازی یک سیستم دیگ بخار جدید در یک کارخانه برای رعایت اصول استاندارد و ایمنی نیاز به استخدام یک اپراتور فنی برای کار با آن وجود دارد. این مورد برای سیستم گرمایشی مبتنی بر دیگ روغن داغ الزامی ‌نیست.  

10-  ایمنی دیگ روغن داغ بیشتر از دیگ بخار است.

یکی از قانع کننده‌ترین دلایل برای انتخاب سیستم گرمایشی روغن داغ در برابر سیستم گرمایشی بخار ایمنی بیشتر آن است. این مورد اصلی‌ترین مزیت دیگ روغن داغ است.
سیستم روغن داغ به دلایل مختلف از دیگ بخار امن تر است. بدلیل عدم نیاز به فشار خطر انفجار در آن حذف می‌شود.
علاوه بر این خطرات ناشی از تله بخار وجود ندارد و بدلیل دمای انجماد بسیار پایین روغن خطراتی که ناشی از انجماد بخار در دیگ بخار بوجود می‌آید در سیستم دیگ روغن داغ به طور قابل توجهی کمتر است.  

11-  میزان سرمایه‌گذاری برای سیستم دیگ روغن داغ به نسبت سیستم دیگ بخار کمتر می‌باشد.

سیستم‌های گرمایش روغن داغ به طور معمول از سیستم گرمایش بخار بسیار ساده تر هستند به همین دلیل نیاز به سرمایه‌گذاری کمتری دارند. اجزای یک سیستم بویلر بخار عبارتند از دیگ‌های بخار، مخازن تخلیه بلودان، مخازن تغلیظ مواد شیمیائی، خنک کننده ها، مخازن مایع، پمپ‌های تغذیه دیگ بخار ، پمپ تغذیه آب ورودی، پمپ مواد شیمیایی، تله بخار و ... . این فهرست می‌تواند همچنان ادامه داشته باشد در حالی که یک سیستم دیگ روغن داغ تنها نیاز به یک پمپ ، مشعل گرمکن و مخزن انبساط دارید.  

12-  سیستم دیگ روغن داغ کارایی بیشتری دارد

تله‌های بخار و بلودان حرارتی موجب کاهش زیادی در کارایی سیستم‌های بخار می‌شود. سیستم‌های مبتنی بر دیگ روغن داغ بسیار کارآمدتر عمل میکنند. هزینه‌های عملیاتی کمتری دارند و کنترل فرآیند در آنها راحت تر انجام می‌شود. در بسیاری مواقع استفاده از یک سیستم روغن داغ کارآمد سرمایه کارخانه و منابع ارزشمند شما را ذخیره خواهد کرد.  

انتخاب سیستم گرمایشی مبتنی بر دیگ روغن داغ مناسب کار شما

اگر به دنبال انتخاب یک جایگزین مناسب برای سیستم گرمایشی موجود با اجرای یک سیستم کاملا جدید هستید، با توجه به نوع کاربرد خود می‌توانید سیستم دیگ روغن داغ را در نظر بگیرید. دیگ روغن داغ همانطور که گفته شد مزایای زیادی در مقایسه با دیگ بخار دارد. اما ممکن است در برخی کاربردها با وجود همه این مزایا استفاده از دیگ بخار اولویت داشته باشد. برای دریافت راهنمایی در مورد انتخاب سیستم گرمایشی مناسب صنعت شما با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید. مشهد بویلر با داشتن دهه ها تجربه در صنعت تولید انواع سیستم‌های حرارتی و گسترده بالای دانش فنی متخصصان این شرکت یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین تولیدکننده های انواع دیگ ها و مخازن تحت فشار در کشور و حتی در بین کشورهای همسایه می باشد.در صورت تماس و مشاوره با کارشناسان این شرکت میتوانید مطمئن باشید که سیستم پیشنهاد  شده بهترین انتخاب برای صنعت منحصر به فرد شما خواهد بود.
منبع :americanheatingco

 

اطلاعات بیشتر در مورد سیستم‌های گرمایشی دیگ روغن داغ

چنانچه علاقمند به یافتن اطلاعات بیشتر در مورد سیستم دیگ روغن داغ هستید مطالعه موارد زیر می‌تواند برای شما مفید باشد:  
 
تشريح مختصر سيستم گرمايش با روغن داغ  آشنایی با نحوه عملکرد دیگ روغن داغ، اجزای مختلف آن و وظیفه هرکدام
 
 کاربردهای بویلر و دیگ روغن داغ  کاربردهای مختلف دیگ روغن داغ در صنایع گوناگون 

گرمایش مخازن بزرگ نفتی در پروزه پایانه های نفتی جنوب پاداد - گلف اجنسی

 

شرکت صنایع دما بخار مشهد با اتکا به دانش فنی و مهندسی نیروهای توانمند خود و با همکاری مهندسان فنی و با تجربه بزرگترین شرکت بازرسی در ایران (شرکت ISQl) موفق به ساخت و نصب و راه اندازی سیستم گرمایش مرکزی بخار برای مخازن بزرگ نفتی در منطقه گلف اجنسی بندر امام خمینی (ره) گردید.

ساخت دیگ بخار 5 تن برای استفاده در پایانه های نفتی 

در این سیستم گرمایش سیال، گرم کننده بخار (Steam) در نظر گرفته شد و خط تولید، کندانس و برگشت بخار و خطوط تامین و گاز زدایی تماما مطابق آخرین استانداردهای فنی ، نصب و تحویل گردید.

  برای مطالعه متن کامل خبر کلیک نمایید          

 

در خصوص یک دیگ بخار چه می دانیم؟

برای افرادی که دنبال خرید یا تحقیق در خصوص یک محصول بنام دیگ بخار  (steam-pot / steam-boiler) می باشند معرفی این تجهیزات صنعتی به زبان ساده کار سختی می باشد لیکن در یک بیان ساده می توان گفت که این محصول یکی از مهمترین تجهیزات در صنعت گرمایش غیر مستقیم می باشد و عملکرد آن نیز بر اساس انتقال گرمای حاصل از احتراق به آب داخل دیگ بوده که در نهایت این حرارت ها سبب جوش آمدن آب داخل آن و در نتیجه تولید بخار می گردد.

اصولا یک بویلر و دیگ بخار بر اساس آیتم های ذیل شناخته می شود:

1-ظرفیت تولید بخار که میزان و توان تولید بخار را مشخص می کند.

2-فشار کار  دستگاه که بیانگر میزان تحمل فشاری دستگاه می باشد.

3-سوخت مصرفی دستگاه که نشان دهنده نوع سوخت قابل استفاده در این محصول می باشد.

 یک دیگ بخار از گروه مخازن تحت فشار می باشد که رعایت اصول استاندارد در طراحی و تولید آن الزامی است و  در حال حاضر استانداردهای بین المللی مهم در زمینه تولید دیگ بخار کدهای ASME و BS بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ودر کشور ما ایران استاندارد ملی 4231 که ترجمه استاندارد بین المللی BS2790 می باشد برای این منظور تدوین شده است.

جدیدترین مقالات آموزشی مشهدبویلر

جدیدترین مطالب و اخبار پرتال مشهد بویلر

ما را در مقالات و مطالب جدید دنبال کنید و نظرات خودتان را اعلام کنید

3 نکته جهت کارآمدی دیگ بخار صنعتی مهر 1397
فروش دیگ بخار لاندری مهر 1397
انتخاب دیگ بخار مناسب با بررسی کیفیت ساخت شهریور 1397
قیمت دیگ بخار چگونه تعیین می شود؟ مرداد 1397
مشکلات ناشی از کم آبی دیگ بخار خرداد 1397
کاربرد و نحوه عملکرد سپریتور در دیگ بخار چیست؟ خرداد 1397
بررسی طرح های کنترل احتراق در سیستم مشعل دیگ بخار صنعتی خرداد 1397
9 خطا و اشکال متداول دیگ بخار و بویلر در سیستم حرارت مرکزی ساختمان خرداد 1397
ضرورت استفاده از تجهیزات کنترل فشار در دیگ بخار چیست؟ ارديبهشت 1397
توصیه های ایمنی استفاده از دیگ بخار ارديبهشت 1397
کاربرد دیگ بخار در خشکشوئی‌ها اسفند 1396
کاربرد بخار در صنایع غذایی بهمن 1396
نحوه عملکرد دیگ بخار با چرخه اجباری دی 1396
 تست های بازرسی دیگ بخار - تست ضخامت سنجی  آذر 1396
 افزایش بهره وری دیگ های بخار با استفاده از بازیافت حرارتی بلودان  آذر 1396
 کاربرد دیگ بخار برای تهیه رب گوجه فرنگی  آبان 1396
موتورخانه مرکزی برای دیگ بخار و دیگ آبگرم  آبان 1396
مباني مهندسي گرمايش با دیگ آبگرم و دیگ بخار مهرماه 1396 
برخی نکات مهم در طراحی فضای استخر و خرید تجهیزات تصفیه و گرمایش مناسب در موتورخانه  مهرماه 1396
چگونگی استفاده از ســــونا و تهیه دیگ بخار سونا  مهرماه 1396
فیلم آموزشی درخصوص کنترل سطح آب در دیگ بخار (بویلربخار) شهریور1396
کارواش بخار روش جدید برای تمیزکاری ماشین ها با کاهش بسیار چشمگیر در مصرف آب شهریور1396
نمونه سؤال و تست آزمون تأسيسات مكانيكي و دیگ بخار-بخش اول مرداد 1396
نمونه سؤال و تست آزمون تأسيسات مكانيكي و دیگ بخار-بخش دوم مرداد 1396
نمونه سؤال و تست آزمون تأسيسات مكانيكي و دیگ بخار-بخش سوم مرداد 1396
نمونه سوالات آزمون تاسیسات مکانیکی (گرمایش و سرمایش) -بخش چهارم مرداد 1396
 فیلم آموزشی مدیریت انرژی مشعل ها در دیگ بخار  تیر1396
فیلم آموزشی در خصوص انرژی بخار   تیر 1396
روش راه اندازی و استارت (روشن کردن دیگ) دیگ و بویلر بخار تیر1396
نکات مهم در تمیزکاری و خاموش کردن دیگ و بویلر بخار خرداد 1396
بررسی و تحلیل علل خرابی در ساختمان یک دیگ بخار (بویلر بخار) و تجهيزات اردیبهشت1396
عکس از طرح ماکت بویلر و دیگ بخار سه پاس فروردین1396
فیلم انفجار دیگ بخار به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی فروردین1396
تحقیق در خصوص علت انفجار در دیگ های بخار نوع فایر تیوب فروردین1396
تاریخچه مهندسي گرمايش با دیگ بخار و دیگ آبگرم اسفند 1395
برخی حقایق منحصر بفرد از بخار و دیگ بخار بهمن 1395
استفاده از بخار (دیگ بخار) در سیر تاریخ دی 1395
کاربرد دیگ بخار در تولید قند و خط تولید قند کله به روش پختی با بویلر بخار آذر 1395
مشعل های مورد استفاده در بویلر ها و دیگ های بخار ، آبگرم و روغن داغ آذر1395
استفاده از دیگ بخار و دیگ و بویلر روغن داغ در تولید نبات آذر1395
پوشش بیمه ای درحوادث انفجار دیگ بخار آبان 1395
محاسبه سریع برای انتخاب سختی گیر رزینی در موتورخانه مهر 1395
وسائل و اتصالات بویلر و دیگ بخار مهر 1395
انفجار و مرگ دلخراش در انفجار دیگ بخار غیر استاندارد کارگاه پلاستوفوم شیراز شهریور 1395
انفجار وحشتناک دیگ بخار در بنگلادش با ده ها کشته وزخمی با تصاویر دلخراش شهریور 1395
نقشه ساخت و تولید دیگ بخار افقی 500 کیلو گرم برساعت شهریور 1395

 

محصول جدید شرکت مشهد بویلر

کارواش بخار صنعتی فشار قوی محصول جدید و بی نظیر برای اولین بار در ایران

طراحی شده مطابق تکنولوژی جدید تولید بخار فوری

*- سرعت تولید بخار در کمتر از  5  دقیقه در حالت سرد

*- کیفیت بالای بخار به دلیل ارتقای سیستم ذخیره

*- ایمنی بسیار بالا به دلیل طراحی منحصر بفرد

*- راه اندازی آسان فقط با اتصال برق ، آب و گاز به دستگاه

*- جابجایی راحت حتی در حین کار دستگاه

*- امکان تولید آبداغ پرفشار

صرفه جویی در پول و هزینه با دستگاه کارواش بخار صنعتی فشارقوی

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اختصاصی کارواش مراجعه نمائید.

www.steamwash.ir  www.irsteamwash.com 

کارواش بخار صنعتی فشار قوی طرح سوپر

 

google plus mboiler linkedin mboiler facebook mboiler