گرمایش-بخار

:: زیارت امام رضا(ع) :: امام رضا(ع)

سایت افغانستان

افغانستان

::

خط مستقیم :

051-38472536

دیگ بخار دیگ آبگرم دیگ روغن داغ

تجهیزات استخر

کاربرد بخار در صنایع غذایی

on . Posted in مقالات ديگ بخار

مزایای دیگ بخار نسبت به دیگ روغن و دیگ آب گرم چیست؟

انرژی حرارتی بخار بسیار زیاد است و بدلیل سبک وزن بودن و تراکم پایینی که دارد سرعت حرکت بالایی دارد و به نسبت آب و روغن راحت‌تر حرکت می‌کند. همچنین برای حرکت روغن و آب نیاز به پمپ می باشد در حالی که بخار با فشار خود دیگ بخار انتقال پیدا می‌کند. همچنین درجه حرارت بخار به نسبت آب داغ بیشتر است و در مقایسه با دیگ روغن داغ هزینه بهره برداری پایین تری دارد به همین دلیل در صنایع مختلف استفاده‌های فراوانی دارد.

 

در صنایع غذایی نیز استفاده‌های فراوانی از دیگ بخار می‌شود در ادامه برخی از این کاربردها آورده شده اند:

1-فرآوری شیر و تولید صنایع لبنی

همانطور که در مطلبی با عنوان "دیگ بخار در صنایع لینی چه کاربردهایی دارد؟" عنوان شد دیگ بخار در صنعت لبنیات کاربرد گسترده‌ای دارد و در قسمت‌های مختلف از جمله گرمخانه های تولید ماست و پنیر، برای گرم کردن آب مصرفی و شستشوی ظروف مورد استفاده، جهت پاستوریزه و هموژنیزه کردن شیر و همچنین تولید شیر خشک استفاده می شود .

 

2- دیگ بخار تولید قند،نبات و آب نبات

این مورد نیز به تفضیل و در مقاله کاربرد دیگ بخار در تولید قند بررسی شده است. در این کاربرد دیگ بخار برای حرارت دادن و غلیظ کردن شربت مورد استفاده قرار میگیرد ، در مرحله بعد شربت تغلیظ شده درون قالب ریخته می‌شود  و پس از گرفتن آب آن با به گرمخانه‌ای که توسط بویلر گرم شده فرستاده می شود تا فرآیند تبلور انجام شود. برخی از این فرآیندها توسط دیگ روغن داغ نیز قابل انجام است.

 

3- دیگ بخار در تولید کیک و کلوچه وشکلات‌

حرارت مورد نیاز جهت فرآوری و تغلیظ مایع شکلات و همچنین پخت کیک و کلوچه توسط دیگ‌های صنعتی تهیه می شود.  

 

4- دیگ بخار در تولید گیاهان گلخانه‌ای

جهت تولید گیاهان گلخانه ای داشتن رطوبت و گرمای مناسب یکی از اساسی ترین نیازهاست . اینکار توسط دیگ بخار امکان‌پذیر است. همچنین ضدعفونی نمودن خاک و از بین بردن آفات بدون استفاده از مواد شیمیایی از دیگر مزایا و کاربردهای بخار در گلخانه‌ها می باشد.

 

5- دیگ بخار در تولید قارچ

همانند گلخانه ها برای تامین رطوبت و گرمای مناسب و همچنین کنترل آن در سالن های از دیگ بخار در تولید قارچ  استفاده می شود . همچنین بخار میتواند برای ضدعفونی نمودن کمپوست و بستر تولید قارچ مورد استفاده قرار گیرد.

 

6- دیگ بخار در فرآوری گوجه فرنگی و تولید رب و سس

در فرآیند تغلیظ آب گوجه فرنگی و تهیه رب از حرارت تولید شده بوسیله بویلر ها استفاده می شود . آب گوجه فرنگی از مسیرهایی که معین شده عبور داده می شود و طی آن به غلظت مورد نظر رسیده و با حرارت کافی فرآیند آماده شدن رب صورت می‌پذیرد.

 

استفاده از دیگ‌های صنعتی و بویلر ها در صنایع غذایی به این موارد و کاربردهای ذکر شده محدود نمی‌شود و با توجه به نوع محصول هر جایی که دما و بخار مورد نیاز باشد می توان از دیگ بخار یا دیگ روغن داغ و دیگ آب گرم برای آن استفاده نمود.  این لیست بزودی تکمیل خواهد شد.

 

 

 

 

google plus mboiler linkedin mboiler facebook mboiler