گرمایش-بخار

:: زیارت امام رضا(ع) :: امام رضا(ع)

سایت افغانستان

افغانستان

::

خط مستقیم :

051-38472536

دیگ بخار دیگ آبگرم دیگ روغن داغ

تجهیزات استخر

کاربرد دیگ بخار در صنعت پلاستیک سازی را شاید بتوان یکی از اصلی ترین استفاده های بویلر دانست. صنعت پلاستیک یکی از مهمترین صنایع در اقتصاد هر کشوری می باشد. صنعت پلاستیک مواد اولیه تولید لوازم خانگی و ملزومات پزشکی  را فراهم می کند.

کاربرد دیگ بخار در صنعت پلاستیک سازی

محصولات پلاستیکی در صنایع زیر به عنوان مواد اولیه استفاده می شوند:

تولید لوازم منزل

پزشکی

معدن

حمل و نقل (تولید تایر)

ساخت و ساز

مکانیک

الکترونیک

استفاده از دیگ بخار در صنعت لاستیک سازی

خشک کردن فرآیندی است که در آن فعالیتی شیمیایی یا فیزیکی برای اتصال سخت تر و پایدارتر صورت می گیرد.

در صنعت لاستیک و تایر سازی عمل گرمایش بوسیله حرارت بالای بخار انجام می پذیرد. برای تامین این حرارت بالا از دیگ بخار در صنعت لاستیک استفاده می شود.

همانطور که می دانیم تایر ها یکی از مهمترین قسمتهای خودرو هستند . بدلیل اینکه از بین تمام قسمتهای خودرو تنها تایرها در تماس با زمین باقی می مانند و تمام وزن خودرو به همراه بار و مسافران را تحمل می نماید.

کاربرد دیگ بخار در صنعت پلاستیک سازی

برای داشتن تحمل مناسب عمل حرارت دهی - Vulcanization - تایر باید بطور مناسبی انجام شود.

کاربرد دیگ بخار در صنعت پلاستیک سازی

در طی این فرآیند برای تامین دوام و خواص مکانیکی مورد نیاز پلاستیک طبیعی با گوگرد مخلوط می شوند. موادی که با این روش باهم ترکیب می شوند کمتر چسبنده هستند.

عمل حرارت دهی پلاستیک در زمان تولید تایر باید به آرامی انجام شود تا مواد فعال کننده، نرم کننده، شتاب دهنده، رنگدانه های رنگی و غیره بخوبی باهم ترکیب شوند . پس باید بخاطر داشته باشید که عمل گرمایش یا حرارت دهی به صورت یکباره انجام نمی شود .

قبل از انجام عمل گرمایش لازم است پلاستیک را شکل دهیم. بعد از شکل دادن مخلوط با گرمای بخار در حدود 200 درجه سانتیگراد گرم می شود . این حرارت باعث افزایش میزان Vulcanization می شود. برای تولید بخار مورد نیاز این عملیات از دیگ بخار استفاده می شود .

در عمل گرمایش بخار، تماس گرما بصورت مستقیم رخ می دهد یعنی بخار در تماس مستقیم با لاستیک قرار می‌گیرد. به دلیل تماس مستقیم بخار در فرآیند گرمایش ، اگر بخار در یک چرخه مورد استفاده قرار بگیرد لازم است در هر بار تصفیه شود زیرا تماس مستقیم بخار باعث جذب ناخالصی ها خواهد شد.  ظرفیت گرمایش بخار بسیار بالاست. در گرمایش با بخار ، بخار اشباع با فشار 18-24 بار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد دیگ بخار در صنعت پلاستیک سازی

بجز تایر خودرو برخی وسایلی که در تولید آنها لاستیک گرمایش شده مورد استفاده قرار میگیرند عبارتند از :

درزگیرهای پلاستیکی

حلقه ها و واشرهای لاستیکی

مهر و موم های پلاستیکی و ...

 قطعه شویی صنعتی با بخار 

 

صنعت پلاستیک یکی از صنایع مادر می باشد و مواد و تجهزات مورد نیاز خیلی از صنایع دیگر را تولید می نماید . کاربرد دیگ بخار در این صنعت محدود به گرمایش مواد اولیه نیست . در شستشوی قطعات صنعتی میتوان از بخار بخوبی بهره برد . ابزار و دستگاه‌های آغشته به روغن و گریس بخوبی با کمک بخار تمیز می شوند شستشوی صنعتی با بخار یکی از کاربردهای اصلی آن می باشد.

مطالب مرتبط :

نقش بویلرها و بخارها در چرخه صنعت

کاربرد بخار در صنایع کاغذسازی

کاربرد بخار در صنعت فرش

استفاده از دیگ روغن داغ در تولید نبات

استفاده از بخار در ساخت بتن

کاربرد دیگ بخار برای تهیه رب گوجه فرنگی

 

google plus mboiler linkedin mboiler facebook mboiler