"گروه دمـــا بخـــار مشهد " دیگ بخارمشهد،دیگ آبگرم، دیگ روغن داغ ، کارواش بخار،استخر،بویلر بخار،دیگ

ساعت کار اداری شرکت:

از ساعت 8 الي 16 (پنج شنبه ها تا ساعت 14)

 

واحد فروش

051-38472563

 

خط مستقیم

051-38472536

 

دلیل اهمیت تست ضخامت سنجی 

بدلیل وجود حرارت بسیار زیاد در داخل دیگ بخار و همچنین مخازنی که تحت فشار کار می کنند بعد از مدتی در داخل و خارج سطوح دیگ بخار و لوله های آن نوعی اکسید آهن سخت تشکیل می شود . این اکسید آهن که در دماهای بالا ایجاد میشود از رسیدن حرارت به داخل دیگ جلوگیری میکند و در حقیقت مثل یک عایق حرارتی میباشد.

 

به همین دلیل یکی از تست های مهم تست بررسی ضخامت دیگ بخار است که باید بصورت مرتب و در فواصل معین و حداقل سال یکبار انجام شود که در صورت عدم انجام دادن آن ممکن است باعث بوجود آمدن مشکلات جدی در صنایع، نیروگاه ها، پتروشیمی و کارخانجاتی که از دیگ بخار برای تولید انرژی استفاده میکنند، میشود

 

مراحل و ابزار تست

 

تست ضخامت سنجی دیگ بخار معمولا با کمک دستگاه UT و با روش التراسونیک و ترانسفورماتورهای صوتی – الکترومغناطیسی انجلم می شود. با اسکن سطح قطعه خروجی بصورت یک گراف نمایش داده می شود که میزان ضخامت هرکدام از اجزای دیگ را نمایش می دهد . در صورتی که ضخامت اندازه گیری شده استاندارد نباشد بدلیل وجود خطر انفجار، از ادامه کار دیگ جلوگیری میشود.

دستگاه تست ضخامت سنجی

 

قبل از انجام تست ضخامت سنجی باید نقاط مختلف دیگ بخار تمیز باشد. بعد از آن با کمک گریس مخصوص سطوح مورد نظر را چرب کرده و دستگاه UT را برروی نقاط مختلف قرار می دهیم . دستگاه با دریافت امواج و نمایش آن در مانیتور مخصوص میزان ضخامت بخش های مختلف را محاسبه میکند.

 

بازرسی دیگ بخار با مجوز اداره استاندارد

 

چنانچه در تست فوق مشکلی مشاهده نشود گواهینامه مربوطه صادر می شود که ممکن است همراه با تست های دیگر باشد.

    

تمام حقوق مادي و معنوي اين پرتال بویلر و دیگ بخار متعلق به گروه دما بخار مشهد مي باشد و مطالب ارائه شده نيز شامل قوانين مالكيت رايانه اي مي باشند.

Please publish modules in offcanvas position.