:: زیارت امام رضا(ع)
زیارت امام رضا(ع)

::

سایت اختصاصی افغانستان

 افغانستان

 

       تلفن :  051-38472536

دیگ-بویلر بخار با پلاک استانداردملی ایران

تجهیزات مکانیکی استخر سونا و جکوزی

مقالات فنی بویلرها

دیگ روغن داغ (روغنداغ) مطابق طرح آلمانی

دیگ بخار ذغال سنگی (زغال سنگ)

نرم افزارهای فنی

دیگ و بویلر آبگرم (آب گرم) آبداغ

پکیج جدید کارواش بخار استاندارد

استانداردهای فنی

مبدل حرارتی شل اند تیوب (پوسته لوله )

هیتر و مولد هوای گرم

نقشه های اتوکد  

محصولات مشهد بویلر  شامل : انواع دیگ بخار( بويلر بخار)،دیگ (بويلر)روغن داغ،دیگ آب گرم(دیگ فولادی)و تجهیزات استخر،جكوزي و سونا فقط از طریق این پرتال تخصصی به فروش می رسد .

 از خریداران محترم تقاضامندیم برای جلوگیری از سوء استفاده سودجویان، فقط از طریق شماره ها و ایمیل های اختصاصی مشهد بویلر اقدام فرمایند.

مشهد بویلر با ارائه خدمات صادقانه به عنوان تولید کننده بویلر بخار و دیگ آب گرم  ، هیتر روغن داغ،  پکیج کارواش بخار ، سختی گیر، مبدل حرارتی ، دی اریتور ، بویلر های بازیاب حرارتی، اکونومایزر ،فیلتر شنی و تجهیزات مکانیکی استخر ، سونا و جکوزی فعالیت دارد و مشهد بویلر در زمینه ی تولید دیگ های فولادی شوفاژ  مطابق محصولات اروپایی از قبیل آیوار ایتالیا فعالیت داشته و در زمینه صادرات نیز با ایجاد نمایندگی در کشورهای ترکمنستان (عشق آباد) ، قزاقستان و افغانستان (کابل) و عراق (اربیل) زمینه صادرات را فراهم نموده است.

از جمله فعالیت های دیگر با صنایع بزرگ داخلی موارد ذیل می باشند:

 
  • ساخت و تولید انواع ماشین آلات گرمایشی و صنایع حرارتی و انواع تجهیزات گرمایشی صنعتی چون بویلر بخار (steam boiler-steam pot-steam generator)، بویلر آب گرم (hot water boiler-hot water pot، پکیج ، دیگ روغن داغ ، دستگاه کارواش بخار، فیلتر شنی ، دی اریتور ، سختی گیر و مبدل حرارتی .
  • ارائه تجهیزات تاسیسات گرمایشی و موتورخانه هتل بزرگ 7 ستاره درویشی در شهر مشهد.
  • تاسیسات مکانیکی مجموعه های استخر ، سونا و جکوزی  .
  • شرکت نفت سپاهان و پتروشیمی بندر بوشهر ، شرکت گاز خانگیران .
  • در پروژهای تاسیسات مکانیکی حرارت مرکزی در بیمارستان ها در سرتاسر کشور.
  • تجهیزات گرمایشی شرکت های بزرگ صنایع غذایی از جمله شرکت شیرین عسل تبریز.

لازم بذکر است اخیرا برخی از شرکت ها با سوء استفاده از نام مشهد بویلر اقدام به فروش برخی از محصولات نموده و متاسفانه با ارائه دیگ ها و محصولات بی کیفیت مشکلاتی را برای خریداران ایجاد نموده اند.

انفجار بزرگ ديگ بخار

متاسفانه برخي از مصرف كنندگان ناآگاه بدون توجه به شرايط توليد ديگ بخار و مقتضيات يك كارخانه معتبر توليد كننده،هر آنچه به آنها عرضه شودمي خرند،غافل از اينكه بمب نيرومندي را در ساختمانشان نصب مي كنند كه هر آن احتمال انفجار آن مي رود.

دن هالوهان در اين مقاله بدون اينكه وارد مباحث فني شود.فقط قصد دارد با نقل چند واقعه انفجار ما را بترساند تا شايد از ترس انفجار هم شده در استفاده از ديگ بخار هوشيرانه عمل كنيم.

از فراز تپه هاي شهر هاليفاكس به لنگرگاه مي نگرم.آنجا كه در 6دسامبر1917 كشتي فرانسوي مون بلان كه حاوي مهمات جنگي بود با كشتي ديگري به نام ايمو برخورد كرد.در نتيجه اين تصادم آتش سوزي بزرگ روي داد كه هزاران نفر از مردم وحشت زده هاليفاكس را براي تماشا به تپه هاي مشرف بر بندر كشاند.شعله هاي آتش زبانه مي كشيد وگسترش ميا فت و همزمان وحشت مردم نيز بيشتر مي شد.

اما چيزي كه مردم نمي دانستند اين بود كه انبار كشتي مون بلان مملو از مهمات براي جبه هاي جنگ اروپا بود؛4هزارتن TNTوهزاران گالن از چيزي كه ما امروز به آن "ناپالم"مي گوييم.مردم شهر براي اينكه صحنه آتش سوزي را بهتر ببينند به ساحل نزديك ونزديكتر شدند،غافل از اينكه آتش به انبار مهمات كشتي رسيده است.

وبعد بزرگترين انفجار تاريخ بشر (تا قبل از فاجعه هيروشيما)به وقوع پيوست ؛2000نفر از مردم كشته و9000نفر مجروح شدند .شدت انفجار به حدي بود كه شيشه پنجره ها در شهر تورنتو(واقع در 100كيلومتري محل انفجار)را نيز خرد كرد.تلفات وخسارات وارده حتي از زلزله عظيم سانفراسيسكو نيز بيشتر بود.

m1-1.Mboiler.com.jpg

عامل اين انفجار بزرگ فقط بي توجهي خدمه كشتيها بود.در واقع در دنياي مكانيكي امروز بيشتر خساراتي كه در اينگونه حوادث بشر وارد مي شود و در نتيجه سهل انگاري خود اوست.

انفجار ديگهاي بخار نيز كه گاه فجايع دلخراشي را سبب مي شود از اين امر مستثني نيست.تارخ نه چندان طولاني پيدايش سيستم هاي بخار سرشار از حوادث دلخراش است.به ياد مي آورم چندي پيش مقاله اي راجع به تاريخچه گرمايش با بخار مي خواندم كه حدود نيمي از آن مربوط به وقايع انفجار ديگ ها بود.چند موردش را الان در ذهن دارم:

-در24فوريه1830 ديگ بخار  كشتي مسافربري هلن مكن جورج هنگام  سفر به نيواورلئان منفجر شد.در اين حادثه 50نفر از مسافران كشته وچندين برابر آن مجروح شدند.قبل از آن نزديك به 60 كشتي بخاري ديگر نيز در اثر انفجار ديگهاي بخار منهدم شده وصدها نفر از بين رفته بودند.

-در4 فوريه 1850 يك ديگ بخار ساخت كمپاني تايلور در يكي از ساختمانهاي صنعتي شهر نيويورك به طور مهيبي منفجر شد وضمن تخريب كامل يك كارگاه خياطي،63 نفر را كشت.اين بدترين حتدثه انفجار از اين نوع در تاريخ آمريكا بود.

- در اوج جنگهاي انفصال آمريكا زماني كه اسكارلت اوهارا و شهر آتلانتا در زير تازيانه حوادث در حال بر باد رفتن بودند(!)  (اشاره به رمان و فيلم بر باد رفته. مترجم)، تلفاتي كه انفجار ديگ هاي بخار در كشتيها و كارخانجات به شماليها وارد ميكرد قابل توجه بود.يانكيها مي گفتند"با داشتن يك  ديگ بخار ،براي تكه تكه شدن نيازي به آتش توپخانه جنوبيها نيست!"

با ذهني پر از "انفجار"(!) به مقصد يكي از فروشگاهاي كتب قديمي به راه افتادم تا بلكه شانس آورده وكتابي به درد بخور پيدا كنم.من از اين كتابهاي قديمي  خيلي چيزها آموخته ام .

در اين جور كتابفروشيها اصلا صفي ديده نمي شود چون مشتري چنداني ندارد.در فضايي آكنده از بوي كتابهاي كهنه در لابلاي قفسه ها دنبال چيزي مي گشتم كه خودم هم نمي دانستم چيست! از شخصي كه آنجا ايستاده بود سراغ كتابهاي مهندسي را گرفتم .چيزي نگفت وفقط در گوشه اي به چند رديف قفسه اشاره كرد.

ميان انبوه كتب قديمي ،همينطور بي هدف جلدهاي زرشكي و آبي سير رنگهاي مورد علاقه ام را در آورده عنوان آنها را مي خواندم و سرجايشان مي گذاشتم.تا اينكه كتابي درباره سيستم هاي بخار تاليف دكتر ترستون (Thurston) نظرم را جلب كرد.

سي دلار پولش را پرداخته و با عجله خود را به جاي دنجي در بالاي تپه مشرف به بندر رساندم تا ببينم چه نوشته است.عجب كتابي! آن خدا بيامرز كه دهها سال قبل همين كار امروز ما را مي كرده،تجربيات ومشاهدات ذيقيمت خود را سخاوتمندانه با خواننده در ميان نهاده است.در آن بعدازظهر ابري ماه جولاي در هاليفاكس ،استاد فقيد با نوشته هايش از يك قرن پيش با من حرف مي زد،

من شاهد انفجار يك ديگ بخار بودم .آن ديگ ديواري به ضخامت16 اينچ را خراب كرده چند صد متر راه را در هوا طي نمود و ضمن اين پرواز،درخت نارون تنومندي را درهم شكست ،بخشي از يك خانه را منهدم كرد ودر خيابان پشتي مثل يك بلاي آسماني نازل شد.

وقتي بلافاصله پس از برخوردش به زمين آنر ايافتم داغ وخشك بود .حتي مدتي بعداز حادثه گر چه باران تندي باريد ولي باز هم فلز ديگ بسيار داغ بود و نمي شد به آن دست زد.بالاخره با گرفتن شيلنگ آب سرد روي آن قدري خنكش كرديم تا بتوانيم آن را حركت داده و بازرسي را شروع كنيم.

ديگ در نتيجه پايين آمدن سطح آّب ،بيش از حد داغ شده و بعد دفعتا آب سرد به داخل آن سرازير گرديده بود.ديگ تا لحظه انفجار تنها چهارسال از عمرش مي گذشت وخوب كار مي كرد.طوري ساخته شده بود كه فشار تا110 پاوند را تحمل مي كرد.خدمه موتور خانه به شدت مجروح شده ويك عابر كه در لحظه انفجار از پياده رو مجاور مي گذشت زير آوار مانده وكشته شده بود.انرژي اين انفجار خيلي كمتر از آن مقداري بود كه هنگام كار معمولي در لحظه انفجار خيلي كمتر از آن مقداري بود كه هنگام كار معمولي در ديگ ذخيره مي شد.

مانده وكشته شده بود.انرژي اين انفجار خيلي كمتر ازآن مقداري بود كه هنگام كار معمولي در ديگ ذخيره مي شد.

آن مرحوم ننوشته كه انفجار كي و كجا رخ داده بود وراهي هم براي فهميدنش نداريم.

m1-2.Mboiler.com.jpg

دكتر ترستون ادامه مي دهد:چندي بعد ديگ ديگري را نيز پس از انفجار بازرسي كردم كه به مجوعه 12 ديگ يك تاسيسات بزرگ تعلق داشت.اين ديگ چنان منفجر شده بود كه پس از انهدام كامل موتورخانه،لاشه آن به حياط مجاور فرو افتاده و چندين نفر را كشته بودو تكه پاه هاي ديگ در شعاع چندصدمتر پراكنده شده بودند.تكه هاي جسد لت وپار شده خدمه موتورخانه را از دها متر آنطرفتر پيدا كرديم ؛گويي در سانحه سقوط هواپيما كشته شده باشند.

علت اين انفجار نيز پايين آمدن سطح آب ديگ ونتيجتا داغ شدن بيش از حد و بعد وارد شدن ناگهاني آب سرد تغذيه به داخل ديگ بود.

به نظر ميرسد مردمان آن روزگار مرتكب اشتباهات بزرگي مي شدند كه اغلب نتايج فاجعه باري به دنبال داشت.من سعي كردم حال وروز آن مسئول نگون بخت تاسيسات را مجسم كنم كه مايوسانه در تلاش پايين آوردن فشار ديگ بود.نميدانم آيا زن وبچه داشت يا نه .نوشته دكتر ترستون رشته افكارم را پاره كرد:

"مهندس نگهدار سيستم صبح روز انفجار ،آتش كوره ديگ را روشن كرده و اندكي بعد از جايي صدايش زده بودند.او هم پسرعموي بي تجربه اش را مسئول نگهداري ديگ كرده و رفته بود.پس عمو هم پس از انداختن چند تكه زغال سنگ به درون كوره ، از جانب صاحب ساختمان فرا خوانده شده و پست خود را ترك كرد.در بازگشت حيرت زده مشاهدهنموده كه درزهاي ديگ در اثر فشار زياد باز شده اند اما هرچه كرد نتوانست فشار را پايين بياورد و چند لحظه بعد انفجار رخ داد. هر قسمت ديگ به گوشه اي پرتاب شد:برخي قطعات حدود250 متر دورتر پيدا شدند.تقريبا از جاندار و بي جان هر چه در آن اطراف بود، با تركش هاي ديگ از بين رفت.بررسي به عمل آمده نشان داد كه تغذيه آب ديگ ناكافي بوده است:

ديگر وارد مباحث فني وپيچيده كتاب نمي شوم.آن را مي بندم و از بالاي تپه به بندر نگاه مي كنم. صحنه انفجار عظيم كشتي مون بلان با انفجاراتي كه دكتر ترستون توصيف كرده است در ذهنم بر هم منطبق مي شوند و از خود مي پرسم چرا ما نمي توانيم با هوشياري جلوي اين وقايع را بگيريم؟چرا حواسمان را جمع نمي كنيم؟

مقاله از:دن هالوهان -ترجمه و اقتباس : مهندس سيد مجتبي طباطبائي

! کپی ممنوع  * استفاده از مطالب اين سايت فقط با ذكر نام منبع بلامانع مي باشد  * کپی ممنوع  !


انواع ديگ هاي(بويلرهاي) بخار مشهد بويلر انواع ديگهاي(بويلرهاي)روغن داغ مشهد بويلر انواع ديگ هاي(بويلرهاي) آبگرم(آبداغ)-ديگ فولادي مشهد بويلر بخارشوي-كارواش-تجهيزات موتورخانه-روغن حرارتي-هيتر هواي گرم فيلترشني-مبدل حرارتي-سختي گير-موگير و صافي-منبع كوئل دار مقاللات تخصصي بويلر(ديگ بخار)-نرم افزارهاي تخصصي-استانداردهاي فني

محصول جدید شرکت مشهد بویلر

محصول جدید شرکت مشهد بویلر

کارواش بخار صنعتی فشار قوی محصول جدید و بی نظیر برای اولین بار در ایران

طراحی شده مطابق تکنولوژی شرکت های بزرگ در آمریکا

*- سرعت تولید بخار در کمتر از  5  دقیقه در حالت سرد

*- کیفیت بالای بخار به دلیل ارتقای سیستم ذخیره

*- ایمنی بسیار بالا به دلیل طراحی منحصر بفرد

*- راه اندازی آسان فقط با اتصال برق ، آب و گاز به دستگاه

*- جابجایی راحت حتی در حین کار دستگاه

*- و مزیت های بی شمار دیگر همه در یک دستگاه

صرفه جویی در پول و هزینه با دستگاه کارواش بخار صنعتی فشارقوی

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اختصاصی کارواش مراجعه نمائید.         www.steamwash.ir

جدیدترین مقالات

جدیدترین مقالات

 جوشکاری در دیگ و بویلر بخار

مهمترین روش ساخت دیگ های بخار و مخازن تحت فشار، جوشکاری است. علیرغم منسوخ بودن ساخت دیگ های بخار پرچی، هنوز تعدادی از آنها مشغول کار بوده و نیازمند بازسازی هستند. در دیگ های بخار ، جهت اتصال قطعات به دیگ علاوه بر روش جوشکاری، از روش های رزوه کاری و گشاد کاری نیز استفاده می شود. بر طبق آئین نامه، بهنگام تجاوز حداکثر فشار مجاز دیگ از 100psi، استفاده از اتصالات رزوه ای بزرگتر از 3 اینچ مجاز نمی باشد. لیکن این محدودیت، شامل دریچه های مسدود مربوط به بازدید، یا دریچه های انتهائی مورد استفاده برای همین منظور نمی شود. برای دیگ های پرفشار، استفاده از روش گشاد کاری جهت اتصال مجاز می باشد، بشرط آن که قطر خارجی لوله یا قطعه آهنگری شده مورد اتصال توسط این روش، از 6 اینچ تجاوز ننماید. با در نظر گرفتن این موضوع مقررات مربوط به تقویت قسمت سوراخ شده رعایت شده اند. در ضمن، قسمت های متصل شده توسط روش گشاد کاری، باید تمام مقررات مربوط به لوله دیگ های لوله دودی و لوله آبی متصل شده توسط این روش را رعایت نماید.

مقالات دیگ بخار

 ۸ برند دیگ بخار غیراستاندارد توقیف شد

 خبرگزاری تسنیم: مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره به اجباری بودن استاندارد دیگ ‌های بخار، بر خطرات ناشی از استفاده از دیگ‌های غیراستاندارد هشدار داد و گفت: هشت برند دیگ بخار غیراستاندارد دراستان توقیف شد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسلم بیات در تشریح این خبر، اضافه کرد: در جریان بازرسی‌های کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد این اداره کل، هشت برند غیراستاندارد دیگ بخار با نام‌های تجارتی توسعه صنایع بخار، صنایع بخار پرداز، اخگر بخار صنعت آریا، پانیذ طلایی پارس، توان بخار، بحرآذر ، دیگ بخار عادلی و دیگ بخار نوین، در دی خبر داد.

 بیات ادامه داد: در ساخت دیگ‌های بخار استاندارد به ورق، لوله‌های بکار رفته و همچنین جوش، میزان فشار و ظرفیت ایمن آن توجه می‌شود؛ اما در دیگ‌ های غیراستاندارد به لحاظ توجه نکردن به الزامات ایمنی آن، خطر انفجار آن قابل پیش بینی است.
وی با اشاره بر اینکه این دیگ‌ها که مجوز استاندارد نداشتند، توقیف و برعلیه تولیدکنندگان آنها اعلام جرم شد، اضافه کرد: دیگ‌های توقیف شده در شهرک صنعتی نصیرآباد ، سه راه آوران، شهریار و جاده خاوران شناسایی شد.

آخرین اخبار