"گروه دمـــا بخـــار مشهد " دیگ بخارمشهد،دیگ آبگرم، دیگ روغن داغ ، کارواش بخار،استخر،بویلر بخار،دیگ

ساعت کار اداری شرکت:

از ساعت 8 الي 16 (پنج شنبه ها تا ساعت 14)

 

واحد فروش

051-38472563

 

خط مستقیم

051-38472536

 

گروه تولیدی صنایع دما بخار مشهد طراح و تولید کننده دیگ های بزرگ صنعتی جهت شرکت ها و سازمان ها

گروه تولیدی صنایع دما بخار مشهد طراح و تولید کننده دیگ های بزرگ صنعتی جهت شرکت ها و سازمان ها

گروه تولیدی صنایع دما بخار مشهد طراح و تولید کننده دیگ های بزرگ صنعتی جهت شرکت ها و سازمان ها

سرلوحه اهداف ما در مشهد بویلر ----->>> ارائه خدمات صادقانه

مشهد بویلر در زمینه طراحی و تولید کننده انواع محصولات دیگ بخار و دیگ آبگرم، دیگ روغن داغ، کارواش بخار، سختی گیر، مبدل حرارتی، دی اریتور، فیلتر شنی و تجهیزات مکانیکی استخر، سونا و جکوزی فعالیت دارد، هم چنین در زمینه ی تولید و ساخت انواع ماشین آلات گرمایشی و صنایع حرارتی و انواع تجهیزات گرمایشی ،صنعتی دیگ های فولادی شوفاژ و با ایجاد نمایندگی در کشورهای گرجستان ،ترکمنستان (عشق آباد)، قزاقستان و افغانستان (کابل) و عراق (اربیل) امارات متعهده عربی و کشور عمان، زمینه صادرات را نیز فراهم نموده است. از جمله فعالیت های دیگر با صنایع بزرگ داخلی موارد ذیل می باشند:

• ارائه تجهیزات تاسیسات گرمایشی و موتورخانه هتل بزرگ 7 ستاره درویشی در شهر مشهد.

• ارائه دیگ روغنداغ جهت گرمایش مخازن به شرکت های نفت سپاهان و فراسکو عسلویه.

• ارائه جدید ترین بخار شو های صنعتی ژنراتوری به شرکت لاستیک بارز کرمان جهت شستشوی بخار و آبداغ؛

• ارائه محصولات ویژه بخار برای تمیزکاری سطوح صنعتی در شرکت های ایران خودرو وکرمان خودرو.

• تجهیزات گرمایشی شرکت های بزرگ صنایع غذایی از جمله شرکت شیرین عسل تبریز.

معرفی دیگ بخار

معرفی دیگ بخار

دیگ بخار (steam pot or steam boiler) یکی از مهمترین تجهیزات در صنعت گرمایش غیر مستقیم می باشد که در بویلر های بخار با انتقال گرمای حاصل از احتراق به آب، سبب جوش آمدن و در نتیجه تولید بخار می گردد.

یک بویلر و دیگ بخار بر اساس موارد ذیل شناخته می شود:

1-ظرفیت تولید بخار

2-فشار کار بخار

3-سوخت مصرفی

 دیگ بخار از گروه مخازن تحت فشار می باشد که رعایت اصول استاندارد در طراحی و تولید آن الزامی است.

در حال حاضر استانداردهای بین المللی مهم در زمینه تولید دیگ بخار کدهای ASME و BS بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

در کشور ما ایران استاندارد ملی 4231 که ترجمه استاندارد بین المللی BS2790 می باشد برای این منظور تدوین شده است.

انفجار بزرگ ديگ بخار

متاسفانه برخي از مصرف كنندگان ناآگاه بدون توجه به شرايط توليد ديگ بخار و مقتضيات يك كارخانه معتبر توليد كننده،هر آنچه به آنها عرضه شودمي خرند،غافل از اينكه بمب نيرومندي را در ساختمانشان نصب مي كنند كه هر آن احتمال انفجار آن مي رود.

دن هالوهان در اين مقاله بدون اينكه وارد مباحث فني شود.فقط قصد دارد با نقل چند واقعه انفجار ما را بترساند تا شايد از ترس انفجار هم شده در استفاده از ديگ بخار هوشيرانه عمل كنيم.

از فراز تپه هاي شهر هاليفاكس به لنگرگاه مي نگرم.آنجا كه در 6دسامبر1917 كشتي فرانسوي مون بلان كه حاوي مهمات جنگي بود با كشتي ديگري به نام ايمو برخورد كرد.در نتيجه اين تصادم آتش سوزي بزرگ روي داد كه هزاران نفر از مردم وحشت زده هاليفاكس را براي تماشا به تپه هاي مشرف بر بندر كشاند.شعله هاي آتش زبانه مي كشيد وگسترش ميا فت و همزمان وحشت مردم نيز بيشتر مي شد.

اما چيزي كه مردم نمي دانستند اين بود كه انبار كشتي مون بلان مملو از مهمات براي جبه هاي جنگ اروپا بود؛4هزارتن TNTوهزاران گالن از چيزي كه ما امروز به آن "ناپالم"مي گوييم.مردم شهر براي اينكه صحنه آتش سوزي را بهتر ببينند به ساحل نزديك ونزديكتر شدند،غافل از اينكه آتش به انبار مهمات كشتي رسيده است.

وبعد بزرگترين انفجار تاريخ بشر (تا قبل از فاجعه هيروشيما)به وقوع پيوست ؛2000نفر از مردم كشته و9000نفر مجروح شدند .شدت انفجار به حدي بود كه شيشه پنجره ها در شهر تورنتو(واقع در 100كيلومتري محل انفجار)را نيز خرد كرد.تلفات وخسارات وارده حتي از زلزله عظيم سانفراسيسكو نيز بيشتر بود.

m1-1.Mboiler.com.jpg

عامل اين انفجار بزرگ فقط بي توجهي خدمه كشتيها بود.در واقع در دنياي مكانيكي امروز بيشتر خساراتي كه در اينگونه حوادث بشر وارد مي شود و در نتيجه سهل انگاري خود اوست.

انفجار ديگهاي بخار نيز كه گاه فجايع دلخراشي را سبب مي شود از اين امر مستثني نيست.تارخ نه چندان طولاني پيدايش سيستم هاي بخار سرشار از حوادث دلخراش است.به ياد مي آورم چندي پيش مقاله اي راجع به تاريخچه گرمايش با بخار مي خواندم كه حدود نيمي از آن مربوط به وقايع انفجار ديگ ها بود.چند موردش را الان در ذهن دارم:

-در24فوريه1830 ديگ بخار  كشتي مسافربري هلن مكن جورج هنگام  سفر به نيواورلئان منفجر شد.در اين حادثه 50نفر از مسافران كشته وچندين برابر آن مجروح شدند.قبل از آن نزديك به 60 كشتي بخاري ديگر نيز در اثر انفجار ديگهاي بخار منهدم شده وصدها نفر از بين رفته بودند.

-در4 فوريه 1850 يك ديگ بخار ساخت كمپاني تايلور در يكي از ساختمانهاي صنعتي شهر نيويورك به طور مهيبي منفجر شد وضمن تخريب كامل يك كارگاه خياطي،63 نفر را كشت.اين بدترين حتدثه انفجار از اين نوع در تاريخ آمريكا بود.

- در اوج جنگهاي انفصال آمريكا زماني كه اسكارلت اوهارا و شهر آتلانتا در زير تازيانه حوادث در حال بر باد رفتن بودند(!)  (اشاره به رمان و فيلم بر باد رفته. مترجم)، تلفاتي كه انفجار ديگ هاي بخار در كشتيها و كارخانجات به شماليها وارد ميكرد قابل توجه بود.يانكيها مي گفتند"با داشتن يك  ديگ بخار ،براي تكه تكه شدن نيازي به آتش توپخانه جنوبيها نيست!"

با ذهني پر از "انفجار"(!) به مقصد يكي از فروشگاهاي كتب قديمي به راه افتادم تا بلكه شانس آورده وكتابي به درد بخور پيدا كنم.من از اين كتابهاي قديمي  خيلي چيزها آموخته ام .

در اين جور كتابفروشيها اصلا صفي ديده نمي شود چون مشتري چنداني ندارد.در فضايي آكنده از بوي كتابهاي كهنه در لابلاي قفسه ها دنبال چيزي مي گشتم كه خودم هم نمي دانستم چيست! از شخصي كه آنجا ايستاده بود سراغ كتابهاي مهندسي را گرفتم .چيزي نگفت وفقط در گوشه اي به چند رديف قفسه اشاره كرد.

ميان انبوه كتب قديمي ،همينطور بي هدف جلدهاي زرشكي و آبي سير رنگهاي مورد علاقه ام را در آورده عنوان آنها را مي خواندم و سرجايشان مي گذاشتم.تا اينكه كتابي درباره سيستم هاي بخار تاليف دكتر ترستون (Thurston) نظرم را جلب كرد.

سي دلار پولش را پرداخته و با عجله خود را به جاي دنجي در بالاي تپه مشرف به بندر رساندم تا ببينم چه نوشته است.عجب كتابي! آن خدا بيامرز كه دهها سال قبل همين كار امروز ما را مي كرده،تجربيات ومشاهدات ذيقيمت خود را سخاوتمندانه با خواننده در ميان نهاده است.در آن بعدازظهر ابري ماه جولاي در هاليفاكس ،استاد فقيد با نوشته هايش از يك قرن پيش با من حرف مي زد،

من شاهد انفجار يك ديگ بخار بودم .آن ديگ ديواري به ضخامت16 اينچ را خراب كرده چند صد متر راه را در هوا طي نمود و ضمن اين پرواز،درخت نارون تنومندي را درهم شكست ،بخشي از يك خانه را منهدم كرد ودر خيابان پشتي مثل يك بلاي آسماني نازل شد.

وقتي بلافاصله پس از برخوردش به زمين آنر ايافتم داغ وخشك بود .حتي مدتي بعداز حادثه گر چه باران تندي باريد ولي باز هم فلز ديگ بسيار داغ بود و نمي شد به آن دست زد.بالاخره با گرفتن شيلنگ آب سرد روي آن قدري خنكش كرديم تا بتوانيم آن را حركت داده و بازرسي را شروع كنيم.

ديگ در نتيجه پايين آمدن سطح آّب ،بيش از حد داغ شده و بعد دفعتا آب سرد به داخل آن سرازير گرديده بود.ديگ تا لحظه انفجار تنها چهارسال از عمرش مي گذشت وخوب كار مي كرد.طوري ساخته شده بود كه فشار تا110 پاوند را تحمل مي كرد.خدمه موتور خانه به شدت مجروح شده ويك عابر كه در لحظه انفجار از پياده رو مجاور مي گذشت زير آوار مانده وكشته شده بود.انرژي اين انفجار خيلي كمتر از آن مقداري بود كه هنگام كار معمولي در لحظه انفجار خيلي كمتر از آن مقداري بود كه هنگام كار معمولي در ديگ ذخيره مي شد.

مانده وكشته شده بود.انرژي اين انفجار خيلي كمتر ازآن مقداري بود كه هنگام كار معمولي در ديگ ذخيره مي شد.

آن مرحوم ننوشته كه انفجار كي و كجا رخ داده بود وراهي هم براي فهميدنش نداريم.

m1-2.Mboiler.com.jpg

دكتر ترستون ادامه مي دهد:چندي بعد ديگ ديگري را نيز پس از انفجار بازرسي كردم كه به مجوعه 12 ديگ يك تاسيسات بزرگ تعلق داشت.اين ديگ چنان منفجر شده بود كه پس از انهدام كامل موتورخانه،لاشه آن به حياط مجاور فرو افتاده و چندين نفر را كشته بودو تكه پاه هاي ديگ در شعاع چندصدمتر پراكنده شده بودند.تكه هاي جسد لت وپار شده خدمه موتورخانه را از دها متر آنطرفتر پيدا كرديم ؛گويي در سانحه سقوط هواپيما كشته شده باشند.

علت اين انفجار نيز پايين آمدن سطح آب ديگ ونتيجتا داغ شدن بيش از حد و بعد وارد شدن ناگهاني آب سرد تغذيه به داخل ديگ بود.

به نظر ميرسد مردمان آن روزگار مرتكب اشتباهات بزرگي مي شدند كه اغلب نتايج فاجعه باري به دنبال داشت.من سعي كردم حال وروز آن مسئول نگون بخت تاسيسات را مجسم كنم كه مايوسانه در تلاش پايين آوردن فشار ديگ بود.نميدانم آيا زن وبچه داشت يا نه .نوشته دكتر ترستون رشته افكارم را پاره كرد:

"مهندس نگهدار سيستم صبح روز انفجار ،آتش كوره ديگ را روشن كرده و اندكي بعد از جايي صدايش زده بودند.او هم پسرعموي بي تجربه اش را مسئول نگهداري ديگ كرده و رفته بود.پس عمو هم پس از انداختن چند تكه زغال سنگ به درون كوره ، از جانب صاحب ساختمان فرا خوانده شده و پست خود را ترك كرد.در بازگشت حيرت زده مشاهدهنموده كه درزهاي ديگ در اثر فشار زياد باز شده اند اما هرچه كرد نتوانست فشار را پايين بياورد و چند لحظه بعد انفجار رخ داد. هر قسمت ديگ به گوشه اي پرتاب شد:برخي قطعات حدود250 متر دورتر پيدا شدند.تقريبا از جاندار و بي جان هر چه در آن اطراف بود، با تركش هاي ديگ از بين رفت.بررسي به عمل آمده نشان داد كه تغذيه آب ديگ ناكافي بوده است:

ديگر وارد مباحث فني وپيچيده كتاب نمي شوم.آن را مي بندم و از بالاي تپه به بندر نگاه مي كنم. صحنه انفجار عظيم كشتي مون بلان با انفجاراتي كه دكتر ترستون توصيف كرده است در ذهنم بر هم منطبق مي شوند و از خود مي پرسم چرا ما نمي توانيم با هوشياري جلوي اين وقايع را بگيريم؟چرا حواسمان را جمع نمي كنيم؟

مقاله از:دن هالوهان -ترجمه و اقتباس : مهندس سيد مجتبي طباطبائي

! کپی ممنوع  * استفاده از مطالب اين سايت فقط با ذكر نام منبع بلامانع مي باشد  * کپی ممنوع  !


انواع ديگ هاي(بويلرهاي) بخار مشهد بويلر انواع ديگهاي(بويلرهاي)روغن داغ مشهد بويلر انواع ديگ هاي(بويلرهاي) آبگرم(آبداغ)-ديگ فولادي مشهد بويلر بخارشوي-كارواش-تجهيزات موتورخانه-روغن حرارتي-هيتر هواي گرم فيلترشني-مبدل حرارتي-سختي گير-موگير و صافي-منبع كوئل دار مقاللات تخصصي بويلر(ديگ بخار)-نرم افزارهاي تخصصي-استانداردهاي فني

معرفی برخی خدمات و محصولات مشهد بویلر

دسترسی سریع

اطلاعات تماس

تلفن های تماس:   38472536-051

                          051-38472563

                          051-38451325

                          051-38465713

                           09388037440

     

 

 

آدرس

آدرس  کارخانه: مشهد - شهرک صنعتی فناوری های برتر

 پست الکترونیکی : Ma.boiler@yahoo.com

 Ma.boiler@Gmail.com

     

 

 

تمام حقوق مادي و معنوي اين پرتال بویلر و دیگ بخار متعلق به گروه دما بخار مشهد مي باشد و مطالب ارائه شده نيز شامل قوانين مالكيت رايانه اي مي باشند.

Please publish modules in offcanvas position.