گرمایش-بخار

:: زیارت امام رضا(ع) :: امام رضا(ع)

سایت افغانستان

افغانستان

::

خط مستقیم :

051-38472536

دیگ بخار دیگ آبگرم دیگ روغن داغ

تجهیزات استخر

رونق بازار جهانی دیگ بخار

فروش دیگ بخار خانگی در سال 2016 به نقطه ی عطف خود  رسید. ، بالا گرفتن حساسیت های فعالین محیط زیست و سختگیرانه تر شدن خط مشی های زیست محیطی ویژه از یک سو، بعلاوه فراگیر شدن استفاده از سوخت گازی در کشورهای آسیایی در سال 2016 باعث بوجود آمدن رونق در بازار دیگ های بخار خانگی گردید به گونه ای که آمار فروش این نوع بویلر به 12.7 میلیون دستگاه در یک سال رسید.

بالا گرفتن حساسیت های فعالین محیط زیست و سختگیرانه تر شدن خط مشی های زیست محیطی ویژه از یک سو، بعلاوه فراگیر شدن استفاده از سوخت گازی در کشورهای آسیایی در سال 2016 باعث بوجود آمدن رونق در بازار دیگ های بخار خانگی گردید به گونه‌ای که آمار فروش این نوع بویلر به 12.7 میلیون دستگاه در یک سال رسید. در این بازار  چین رکورد دار بیشترین فروش می باشد.

بالا رفتن فروش دیگ بخار تولید کشورهای چین و کره ی جنوبی باعث کمتر شدن سهم انگلستان از تصاحب این بازار شد. مطابق با آمارهای رسمی اعلام شده از سوی BSRIA (انجمن اطلاعات و تحقیقات سرویس های ساختمانی) در این رده بندی انگلیس به رتبه سوم فروش تنزل پیدا کرد.

نمودار زیر فروش سالانه دیگ بخار به تفکیک کشورها را نشان می دهد . همانطور که مشخص است ایران نیز سهم مناسبی در بازار جهانی دیگ بخار دارد.

میزان فروش دیگ بخار در بازار جهانی به تفکیک کشورهای مختلف
میزان فروش دیگ بخار در بازارههای جهانی به تفکیک کشورهای مختلف

 با اعمال طرح جایگزینی بویلرهای گازی با بویلرهایی ذغالی در صنایع چین یک تغییر رویکرد را شاهد هستیم . در حال حاضر چین بیشترین سهم از بازار فروش دیگ بخار را دارد و در حدود 77/1 میلیون از کل فروش بویلر جهان در سال 2016سهم داشته است. پیش بینی می شود افزایش فروش بویلرهای چینی تا سال 2021 به رقم قابل توجهی خواهد رسید.

 گفتنی است که بویلرهای گازی غیر چگالشی دیواری، نقش بسزایی در رونق بازار های چین داشتند و 87% فروش بویلر چینی در سال 2016 به این محصولات اختصاص داشت.

کره ی جنوبی نیز با فروش 1.7 میلیون دیگ بخار رشد مثبتی را در بازارهای جهانی داشته است و در سال 2016 بعنوان دومین عرضه کننده ی دیگ بخار بازار های جهانی لقب گرفت . با سهم حدود 76% فروش بویلرهای دیواری در بازار این کشور کره جنوبی در رتبه نخست فروش بویلرهای چگالشی در سطح دنیا قرار گرفت هرچند در بررسی فروش بویلر های غیرچگالشی متقاضیان کمتری نسبت به چین داشت؛ اما در بازار بویلر های چگالشی  بیشترین فروش را دارا بود.

اما سهم کشورهای دیگر در این بازار چگونه بود؟ طبق مستندات گزارش شده توسط .... کشور انگلستان با فروش 1.7 میلیون دستگاه و نصب و راه اندازی 26 میلیون بویلر که همه آن ها از نوع دیگ بخار های چگالشی گازی بودند، سومین کشور در بازار فروش این محصولات می باشد.

 

کشور های دیگری که در سال 2016 فروش بالایی داشتند ترکیه و روسیه هستند . هرکدام ازین کشورها حدود 1 میلیون دستگاه دیگ بخار خانگی را به فروش رسانند،  در حالی که در بازار آمریکای شمالی، تنها فروش حدود 400.000 دستگاه در سال 2016 به ثبت رسیده است.

 

در بازار فروش بویلرهای تجاری، باز هم کشور چین با فروش 92.500 دستگاه  در این سال بیشترین سهم بازار دیگ بخار صنعتی را در سال 2016 به خود اختصاص داده است. در این بازار آمریکای شمالی دومین رتبه و ترکیه در رتبه ی سوم پرفروش ترین ها هستند.

پیش بینی می شود در سال آینده کشور چین حدود 2% و روسیه بطور تقریبی 6.6%  فروش بیشتری در بازار جهانی بویلرها و دیگ بخار صنعتی داشته باشد.

 منبع : BSRIA (انجمن اطلاعات و تحقیقات سرویس های ساختمانی)

مطالب مرتبط :

بررسی مزاياي بخار -قسمت اول

دلیل افت ایران در بازار جهانی دیگ بخار

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

google plus mboiler linkedin mboiler facebook mboiler