مزیت بخار از دید کاربران – قسمت اول

مزیت بخار از دید کاربران – قسمت اول- مدیران ارشد و روسای کل

مزیت و ویژگی های بخار باید با توجه به دیدگاه های مختلف در سطوح مختلف مدیریتی و پرسنل طبقه بندی گردد. سوالات مطرح در ارتباط با سیستم تولید بخار و استفاده از بویلر و دیگ بخار، از دیدگاه روسای کل، مدیران بخش ها و سطوح اجرائی، متفاوت خواهد بود.

از دید مدیران ارشد یا روسای کل:

از دید مدیران ارشد مناسب ترین روش انتقال مد نظر می باشد بطوریکه استراتژی ها و اهداف مالی پوشش داده شود. در صورتی که یک کمپانی تصمیم به استفاده و نصب سیستم بخار یا به روزآوری سیستم قدیمی بگیرد، بازرسی مالی عمومی همراه با دلایل محکم جهت توجیه طرح لازم است. سوالاتی که در این زمینه مطرح می شوند, مشابه موارد زیر است:

سوال – سیستم بخار به چه نوع سرمایه گذاری های عمومی نیازمند است؟

در سیستم بخار مقادیر زیادی از انرژی توسط یک لوله کوچک قابل حمل است. این سیستم به پمپهای گران قیمت و یا بالانس کردن نیاز نداشته و از شیرهای دوراهه بجای شیرهای سه راه استفاده می کند. این بدان معنی است که سیستم, ساده تر و ارزانتر از بطور مثال سیستم اب داغ با حجم مشابه است.

بازده بالای سیستم، کوچک بودن آن با حداقل اشغال فضا از ویژگی های محسوس بخار می باشد. بعلاوه، به روزآوری یمک سیستم بخار موجود با بویلرهای جدید و کنترل های مربوط، هزینه ای در حدود نصف هزینه لازم جهت تعویض کل سیستم با سیستم های گازسوز غیر مرکزی را دربردارد.

سوال – هزینه های راهبری و تعمیرات و نگهداری سیستم بخار تا چه حد بر هزینه های بالاسری اثر گذار است؟

سیستم بخار دارای بویلر و دیگ بخار مرکزی با راندمان بالا بوده و می تواند با سوخت های با کیفیت پایین و یا حتی زباله های سوختنی کار نماید و نیز به عنوان عضوی از یک سیکل ترکیبی در سیکل های توام قدرت و انتقال حرارت استفاده می شود. تجهیزات بخار معمولا دارای عمر بسیار زیاد (حداقل سه سال و یا بیشتر در صورت تعمیرات و نگهداری نامناسب و بطور طبیعی در حدود ۳۰ سال) می باشند.

سیستم های بخار مدرن می توانند از نقطه تولید تا مصرف بصورت کاملا اتوماتیک عمل نمایند، که تا اندازه زیادی نیاز به نیروی انسانی مستقر در سایت را کاهش می دهد. در این بین تجهیزات پیشرفته مونیتورینگ انرژی از کسب راندمان حداکثر سایت اطمینان حاصل می نمایند.

ترکیب تمامی این فاکتورها به منزله هزینه های عمومی پایین در طول عمر سیستم بخار است.

سوال – روش بهره گیری حداکثر از یک سیستم بخار موجود چیست؟

بخار دارای موارد استفاده متعدد می باشد. بخار می تواند به عنوان گرمایش یا سرمایش در فضاهای بزرگ در فرایندهای صنعتی یا به منظور استرلیزه کردن استفاده شود.

بعنوان مثال در یک بیمارستان، استفاده از بخار کاملا ایده آل است چرا که بطور مرکزی و در فشار بالا تولید شده و می تواند در مسافت های طولانی توزیع و سپس در تمام نقاط لازم کاهش فشار داده شود. این بدان معنی است که یک بویلر بخار می تواند تمام کاربردهای مرتبط بیمارستانی مثلا گرمایش، رطوبت زنی، سرمایش، پخت غذا به میزان زیاد و تجهیزات استرلیزه را پوشش دهد، که انجام آن با سیستم آبی کاری مشکل است.

سوال – در صورت تغییر نوع کاربرد در اینده چه اتفاقی خواهد افتاد؟

سیستم های بخار بسیار قابل انعطاف بوده و رباحتی قابل تغییر و تطبیق جهت کاربردهای جدید می باشند.

سوال – استفاده از بخار از نظر تاثیر بر محیط زیست چگونه است؟

استفاده از بخار در جهت حفظ محیط زیست می باشد . کمپانی های مختلف به علت راندمان بالای سیستم های بخار تمایل به استفاده پیوسته از آن را دارند . کنترل های زیست محیطی جدید بسیار سخت و جدی شده اند تا جایی که کارخانجات و صنایع می بایست هزینه ها و روش های دفع مواد زائد و مضر را قبل از نصب پیش بینی نمایند که در این میان سیستم بخار کاملا بی ضرر و مطمئن است .

مزیت و ویژگی بخار از دید کاربران – قسمت دوم

! کپی ممنوع * استفاده از مطالب این سایت فقط با ذکر نام منبع بلامانع می باشد * کپی ممنوع !

انواع دیگ های(بویلرهای) بخار مشهد بویلر انواع دیگهای(بویلرهای)روغن داغ مشهد بویلر انواع دیگ های(بویلرهای) آبگرم(آبداغ)-دیگ فولادی مشهد بویلر بخارشوی-کارواش-تجهیزات موتورخانه-روغن حرارتی-هیتر هوای گرم فیلترشنی-مبدل حرارتی-سختی گیر-موگیر و صافی-منبع کوئل دار مقاللات تخصصی بویلر(دیگ بخار)-نرم افزارهای تخصصی-استانداردهای فنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =