اطلاعیه انجمن تاسیسات هشدار به خریداران دیگ های بخار و آب داغ

انجمن صنعت تاسيسات

-Tasisat.jpg

نکات امنیتی خرید دیگ بخار و دیگ آب داغ  که خریداران در هنگام سفارش باید مدنظر داشته باشند مربوط به مواد قانونی است که برای تولید و ساخت بویلرها و در حالت کلی کلیه کالاهای مشمول استاندارد اجباری بیان شده است . در ادامه برخی از  این نکات بیان شده است.

قابل توجه خریداران دیگ های بخار و آب داغ

نظر به اجرای استاندارد اجباری دیگ های بخار و دیگ آب داغ و به لحاظ شکایات متعددی که از جانب مصرف کنندگان در خصوص کیفیت دیگ های بخار و آبداغ غیر استاندارد و خسارات جانی و مالی مربوطه به انجمن واصل شده است باید تاکید گردد که تولید و عرضه دیگ های فاقد نشان استاندارد ملی ایران طبق قوانین مستوجب پیگرد قضایی است . متن قانون درباره کالاهای مشمول استاندارد اجباری بدین قرار است :

ماده ۹ -هرگاه اجرای استاندارد در مورد کالاهایی اجباری اعلام شود، پس از انقضای مهلت های مقرر، تولید، تمرکز، توزیع و فروش این گونه کالاها با کیفیت پایین تر از استاندارد مربوطه و یا بدون علامت استاندارد ایران ممنوع و با رعایت شرایط و امکانات خاطی و دفعات و مراتب جرم و مراتب تعزیر اعم از احضار، وعظ، تذکر، توبیخ، تهدید و اخذ تعهد و حبس از یک ماه تا دو سال و جزای نقدی از یکصد هزار ریال تا پنجاه میلیون ریال به حکم محاکم صالحه محکوم خواهد شد.

تبصره ۴ – موسسه می تواند علاوه بر اعلام جرم و در خواست تعقیب متخلفین موضوع این ماده از مراجع قضایی، فرآورده های خارج از استاندارد و فاقد علامت استاندارد را از مراکز تولید، توزیع و فروش جمع آوری نموده و به منظور جلوگیری از ادامه تولید این گونه فرآورده ها ابزار، ماشین آلات و وسایل تولید مربوطه را موقتاً لاک و مهر نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =