بویلر بخار ۴۰۵ تنی بارگیری شد!

بویلر 405 تنی

بویلر ۴۰۵ تنی !

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان، ” علی رضا محمدی کرجی ران ” با اشاره به جزئیات انتقال این محموله فوق سنگین، بویلر ۴۰۵ تنی ، که به دست متخصصان و مهندسین داخلی طراحی و تولید گردیده است، پس از انتقال به بندرعباس، در تاریخ ۹۹/۶/۶ در بندر شهید رجایی بارگیری و در مسیر انتقال دریایی به بندر دیر بوشهر قرار گرفت.

مشخصات فنی

مشخصات فنی این بویلر فوق سنگین بدین گونه می باشد:

این محموله دارای ۴۰۵ تن وزن، ارتفاع ۷۰ متر و قطر ۷ متر با بهره گیری از بوژی ۴۸ محور و ۳ دستگاه کامیون کشنده، ساخته شده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، ادامه داد: نشست‌های متعددی، با هدف برآوردهای ریسک احتمالی در طول مسیر از درب ورودی بندر تا محل اسکه ۸ و ریسک‌های دریایی و محاسبات تعادلی با بخش‌های مرتبط برگزار شد و در نهایت، انتقال این بویلر بر اساس اصول از پیش تعیین شده، انجام گرفت.

 

بویلر 405 تنی

محمد کرجی ران، خاطر نشان کرد: این بویلر ۴۰۵ تنی ، براساس برنامه زمانبندی پس از بارگیری بر روی برج مها ۱ توسط یدک کش مدائن حمل دریایی و انتقال آن به بندر دیر استان بوشهر درحال انجام است.

به گفته وی، در فرایند انتقال این محموله فوق سنگین علاوه بر مشارکت نمایندگان بخش خصوصی، معاونت بندری و امور اقتصادی، معاونت دریایی و ادارات HSE، یگان حفاظت بندر، تعمیر و نگهداری ساختمان، امور بندری، آب و تاسیسات و بندر خلیج فارس برکلیه مراحل فنی و تخصصی انتقال این محموله نظارت مستقیم داشتند.

 

برای آشنایی بیشتر با بویلر و نقش آن ها در صنعت، می توانید مقاله های زیر را مطالعه فرمایید:

بویلر و دیگ بخار چیست؟

نقش بویلرها و بخارها در چرخه صنعت

نقش بویلرها و بخارها در چرخه صنعت-بخش دوم

۳ نکته جهت کارآمدی دیگ بخار صنعتی

رونق بازار جهانی دیگ بخار و سهم هر کشور در این زمینه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دوازده =