کارواش بخار روش جدید برای تمیزکاری ماشین ها با کاهش بسیار چشمگیر در مصرف آب

کارواش بخار

کارواش بخار یک روش جدید برای تمیزکاری و شستشوی ماشین ها و خودروها است که علاوه بر کاهش بسیار چشمگیر در مصرف آب سبب ایجاد توامندی های جدید در امور کارواش نیز شده است لذا آشنایی با نکاتی درباره ی تجهیزات کارواش بخار حائز اهمیت است.

برای درک بیشتر متن ذیل را مطالعه نمایید و به سایت های تخصصی ما مراجعه نمایید.

تجهیزات کارواش بخار

کارواش بخار چیست؟

کارواش (carwash) یا شستشوی ماشین در روش سنتی آن به وسیله آب و مواد شوینده انجام می شود و زمانی که این ایده مطرح شد که می توان از بخار برای این فرآیند استفاده کرد اولین کارواش بخار ایجاد شد.

واقعیت اینکه ایده استفاده از بخار برای شستشو یا تمیزکاری ماشین ها کی و کجا و بوسیله چه کسی مطرح شده است امری نامشخص است در عین اینکه خیلی ها ممکن است مدعی آن باشند.

یک کارواش بخار چگونه کار می کند؟

در یک کارواش بخار با استفاده از دیگ بخار ، بخار مورد نیاز تامین می گردد و این بخار که با خصوصیات خشک یا بخار تر می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای سه عمل مهم در کارواش ها مورد استفاده می شود.

در فرآیند روشویی بخار هم میتوان از بخار خشک بهره گرفت و هم از بخار تر ولی در فرآیندهای دیگر استفاده از بخار خشک یا بخار تر به تجربه و تکنیک اپراتور کارواش بستگی دارد.البته در برخی امور استفاده از بخار تر مناسب نیست از قبیل موتورشویی یا داخل شویی ماشین.

برای ایجاد یک کارواش بخار چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

از مهمترین تجهیزات کارواش بخار می توان به یک دیگ بخار با پلاک استاندارد اشاره کرد. زیرا دیگ بخار مورد استفاده اگر تحت نظارت شرکت های معتبر بازرسی مورد تایید سازمان استاندارد تولید نشده باشد میتواند باعث ایجاد خطرات بسیار بلقوه ای در محل کارواش شود

دیگ بخار محصولی است که تحت فشار بالا و در دمای جوش بالاتر از ۱۰۰ درجه (۱۵۰ الی۱۸۰ درجه) کار میکند و اگر به دلائلی نیز دیگ به حالت انفجار برسد علاوه بر انفجار بسیار مخرب ، دمای بخار و آبداغ بسیار بالاتر خواهد بود.

بنابراین اینکه دیگ بخار با چه کیفیتی ساخته شده و چه تجهیزاتی بر روی آن نصب است بسیار مهم می باشد. لذا توصیه می شود توجه جدی به این امر شود.

تجهیزات دیگر مورد نیاز شامل جت پرشر آب و تجهیزات کف پاش و جاروبرقی مخصوص می باشد.

برای مطالعه بیشتر در این زمینه به مقاله ذیل مراجعه فرمایید.

بهترین تجهیزات کارواش بخار مورد نیاز کدام هستند؟

برای دریافت مشاوره و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما در صنایع دما بخار مشهد تماس حاصل فرمایید.

۰۵۱۳۸۴۳۷۵۴۸ – ۰۹۳۰۶۳۳۳۴۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =