کاربرد دیگ بخار در خشکشویی‌ و لاندری

دیگ بخار در خشکشویی‌

دیگ بخار خشکشویی‌ و لاندری

در خشکشویی ها، از دیگ بخار برای گرم کردن تجهیزات شستشو استفاده می شود. در حال حاضر، اکثر خشکشویی ها و لاندری ها به جز خشکشوئی‌های کوچک، به دیگ های بخار مجهز شده اند. به دلیل اینکه تعداد زیادی از تجهیزات خشکشوئی و لاندری در فرآیند لباسشویی نیاز به بخار دارند، ظرفیت بخار و دمای بخار باید بطور جامع در نظر گرفته شود.

به طور کلی، سوخت موجود برای دیگ‌های بخار مورد استفاده در خشکشوئی شامل برق، نفت، گاز، زغال سنگ می باشد. با توجه به هزینه ها، کارایی و مسائل مربوط به محیط زیست، سوخت های نفت و گاز به طور گسترده ای برای دیگ های بخارشویی استفاده می شود. دیگ های خاص بر اساس نیاز مشتریان توسط صنایع دما بخار مشهد می تواند سفارشی سازی شود.

استفاده از دیگ بخار و بخار در خشکشویی ها

در فرآیند خشکشویی، دیگ بخار عمدتا برای شستشو، استریل کردن و اتو کردن و در ترکیب با تجهیزات شستشو یا اتو استفاده می شود. در انواع خشکشوئی ها، تجهیزات مختلفی وجود دارد. دیگ های بخار باید با انواع تجهیزات سازگار شوند.

تجهیزات جانبی دیگ بخار در خشکشویی‌

به طور کلی لوازم جانبی دیگ بخار شامل مشعل، سختی‌ گیر، پمپ و … می باشد که ممکن است بنا به کاربرد و ظرفیت خشکشوئی مقداری تفاوت داشته باشد.

نحوه انتخاب دیگ بخار مناسب برای خشکشویی یا لاندری:

ظرفیت دیگ بخار را مشخص نمائید:

در اولین مرحله باید ظرفیت دیگ بخار با توجه به میزان گرمای مورد نیاز جهت مراحل مختلف شستشو و اتوکشی، تلفات گرمای پیش بینی شده در سیستم لوله‌کشی و میزان بخار مورد نیاز مشخص شود.

  • پارامترهای دیگ بخار از جمله حرارت، فشار بخار تولیدی و …، مشخص شود.
  • کارایی دیگ بخار مورد استفاده را مشخص نمائید. برای مدیریت هزینه ها بازده مورد نظر را مشخص نمائید، درجه حرارت، فشار و کیفیت بخار خروجی باید مشخص شود.

اگر چند دیگ بخار برای خشکشوئی نیاز دارید بهتر است دیگ‌های بخار مشابه انتخاب نمائید تا برای مدیریت تجهیزات مشکلات کمتری داشته باشید. انتخاب حداکثر دو نوع دیگ بخار برای خشکشوئی های بزرگ به نظر ایده مناسبی است.

نکته ای که در خرید دیگ بخار خشکشویی کمتر به آن توجه می شود این است که اکثر افراد به جای توجه به کیفیت و ایمنی دستگاه به دنبال قیمت پایین برای خرید هستند.

وقتی قیمت پایین باشد لوازم و اجناسی هم که در آن بکار رفته بی کیفیت و ضعیف است. در یک مغازه کوچک خشکشویی مانند نگهداری یک بمب است که هر آن ممکن است منفجر شود و تمام فضای اطراف خود را نابود کند.

پس خواهشمندیم برای ایمنی خودتان و اطرافیان دیگ بخار خشکشویی استاندارد تهیه کنید و یک عمر با آسایش از آن بهره ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مقالات مربوطه را مطالعه فرمایید:

فروش دیگ بخار لاندری

بررسی ۱۲ کاربرد دیگ بخار در صنایع مختلف | ساخت دیگ بخار برای کاربردهای متفاوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پنج =