داستان دیگ بخار و پلاک بازرسی دیگ بخار چیست؟

پلاک بازرسی دیگ بخار

پلاک بازرسی دیگ بخار

باتوجه به تولید زیاد دیگهای غیر استاندارد هدف از این مطلب اطلاع رسانی زیاد به خریداران محترم دیگ بخار در جهت اهمیت پلاک بازرسی دیگ بخار می باشد .

بنابر قوانین سازمان ملی استاندارد باید برای تولید دیگ های بخار موارد ذیل وجود داشته باشد :

  • حتما تولید کننده دارای مجوز یا پروانه استاندارد با شماره ملی مخصوص به خود باشد.
  • حتما باید تمام مراحل تولید دیگ توسط شرکت های دارای صلاحیت بازرسی شوند و در نهایت برای دیگ ساخته شده گواهی و پلاک بازرسی صادر شود .

این به معنای آن است که حتی اگر شرکتی یا تولید کننده ای پروانه استاندارد داشته باشد و بدون نظارت بازرسی دیگ بخار تولید کند دیگ غیر استاندارد می باشد و تولید آن خلاف قوانین کشور است .

در تصویر زیر پروانه استاندارد صنایع دما بخار مشهد برای تولید دیگهای بخار را مشاهده می نمایید :

گواهینامه استاندارد ایران صنایع دما بخار مشهد

گواهینامه استاندارد ایران صنایع دما بخار مشهد

نکات مهمی که در زمان خرید دیگ بخار باید به آن توجه شود:

خریداران محترم در زمان مراجعه به تولید کنندگان حتما باید موارد ذیل را از ایشان درخواست کنید :

  • مشاهده تصویر پروانه استاندارد دارای اعتبار

توجه ۱: برای تعیین اعتبار میتوانید از طریق ارسال کد ۱۰ رقمی به شماره پیامک سازمان اقدام نمایید

توجه ۲: حتما به اسم تولید کننده درج شده در پروانه و نام تولید کننده فروشنده دیگ توجه شود.

  • درخواست اسم شرکت بازرسی کننده و در صورت نیاز تماس با شرکت معرفی شده و درخواست گواهی صلاحیت شرکت بازرسی که از سازمان ملی استاندارد دریافت کرده است.

لازم به ذکر است متاسفانه با توجه به کم دقتی و بی توجهی خیلی از خریداران ، برخی فروشندگان اقدام به تولید دیگ های بخار بی کیفیت در طی مراحل تولید بسیار غیر استاندارد می نمایند.

 

مسئولیت انفجار دیگ بخار با چه کسی است؟

نمونه پلاک طلایی بازرسی

نمونه پلاک طلایی بازرسی

باید توجه داشت که قانونا دیگ بخار غیر استاندارد اگر منفجر شود تحت هیچ نوع بیمه ای نخواهد بود و تمام مسئولیت ها فقط متوجه خریداران می باشد.

اهمیت گواهی و پلاک بازرسی دیگ بخار در قوانین کشور مانند گواهی و امضای مهندس ناظر ساختمان می باشد و مسئولیت اینکه محصول استاندارد ساخته شده باشد فقط متوجه شرکت بازرسی صلاحیت دار می باشد.

لذا به خریداران توصیه می شود با توجه به اخبار انفجار دیگ های بخار غیر استاندارد و مسئولیت های سنگین قانونی در خصوص خسارت های مادی و انسانی بهتر است قبل از خرید دیگ های بخار اعم از کوچک و بزرگ ، کارواش بخار یا غیره در خصوص اهمیت استاندارد بودن و پلاک و گواهی بازرسی بررسی لازم انجام شود.

برای آشنایی بیشتر شما خوانندگان عزیز نمونه پلاک طلایی بازرسی صادر شده برای یکی از محصولات صنایع دما بخار را در شکل مشاهده می نمایید :

همچنین گواهینامه ای مانند شکل زیر توسط شرکت بازرسی صادر می شود که نشان دهنده تایید شدن دستگاه فوق در تست ها و آزمونهای حین ساخت می باشد .

 

صنایع دما بخار مشهد تولیدکننده انواع بویلرها با نشان و پلاک استاندارد و زیر نظر موسسه بازرسی ISQI معتبرترین شرکت بازرسی در کل کشور فعالیت میکند . کلیه محصولات تولیدی این شرکت دارای یک سال گارانتی ساخت و ۱۵ سال خدمات پس از فروش می باشد .برای اطلاع از شرایط فروش دیگ های بخاری تولیدی و قیمت دیگ بخار در اندازه های مختلف با شماره تلفن های ۰۵۱۳۸۴۷۲۵۳۶ و ۰۹۳۸۸۰۳۷۴۴۰ تماس بگیرید یا فرم درخواست دیگ بخار را پر نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان فنی و خبره این شرکت بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =