تجهیزات تاسیسات و موتورخانه

تجهیزات موتورخانه

فروش تجهیزات تاسیسات و موتورخانه ها

سختی گیر، دی اریتور ،منبع کوئلی ،مبدل حرارتی ،منبع انبساط وغیره

این محصولات شامل کلیه تجهیزات تاسیساتی مرسوم، مورد استفاده در موتورخانه های بویلر ها (دیگ بخار ، دیگ آبگرم و دیگ روغن داغ ) و تاسیسات مکانیکی ساختمان ها می باشند.

همچنین در صورت نیاز به تجهیزات مورد استفاده در تاسیسات، خارج از این محصولات ارائه شده، می توانید با ما تماس بگیرید و یا درخواست خود را در فرم ذیل درج نمایید و مطمئن باشید که ما در ارائه اطلاعات و یا معرفی تولید کننده شما را یاری می نماییم.

دستگاه دی اریتور

دستگاه دی اریتور( هوازدا)
جهت کاهش و حذف هوا و گازهای مضر محلول در آب برای بهینه سازی آب تغذیه در دیگ بخار مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه هوازدا برای حذف گازهای خورنده (بخصوص اکسیژن و دی اکسید کربن) از آب تغذیه دیگهای بخار استفاده می شود. جدا سازی اکسیژن و دی اکسید کربن آزاد، از بروز خوردگی در لوله ها ، پمپ ها ، بدنه دیگ های بخار و خطوط برگشت بخار مایع شده، پیشگیری می کند

 


مخازن کوئلی
منابع کوئل دار

مورد استفاده در تاسیسات به جهت تبادل گرمایی بین تولید کننده(دیگ) و مصرف کننده می باشد.

در واقع می توان گفت :

مخزن کوئلی برای تامین آب گرم مصرفی در سیستم گرمایش مرکزی ، آب شهر وارد منبع و مخازن کوئل دار می شود و سپس برای مصرف در سرویس ها انتقال پیدا می نماید. این مخازن در قدیم بصورت نوع دو جدار (منبع دوجداره ) ساخته می شد.

ولیکن با توسعه تولید کوئل های نوع مسی ساختار کار به شکل جدید تغییر کرد و یک منبع کوئلی که در موتورخانه دیگ آبگرم و آبداغ مورد استفاده قرار می گیرد به روش تبادل حرارت بین سیال داغ و سرد عمل می نماید.

 


مبدل حرارتی

مبدل حرارتی دستگاهی است که برای انتقال حرارت موثر بین دو سیال (گاز یا مایع) به دیگری استفاده می‌گردد. این مبدل ها در صنایع مختلف از جمله تهویه مطبوع، خودرو، نفت و گاز و بسیاری صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع مبدل‌های حرارتی:

  • هوا خنک (Air cooler)
  • پوسته لوله‌ای (Shell and tube)
  • صفحه‌ای

دستگاه سختی گیر

سختی گیرهای رزینیدر تاسیسات برای نرم سازی و کاهش رسوبات آب تغذیه بویلرها و غیره استفاده می گردد.

دستگاه سختی گیر رزینی از جمله تجهیزات متعارف مورد استفاده در موتورخانه دیگ بخار و موتورخانه دیگ آب گرم و آبداغ و تجهیزات استخر می باشد که به جهت حذف رسوبات حاصل از املاح گچی که به سختی موقت معروف می باشند مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه با روش جانشینی یونی و اصطلاحا کاتیونی سبب ایجاد تغییر در ترکیبات کربنات کلسیم و منزیم محلول در آب می شود و لذا دیگر مواد رسوب زا در آب وجود نخواهد داشت


منبع انبساط

منبع انبساط
باز برای کنترل حجم آب در مدار سیرکولاسیون گرمایشی در سیستم حرارت مرکزی به کار می رود.

منبع انبساط مخزنی است که فشار اضافی سیالات گرم شده را بالانس کرده و کمبود آب در گردش درون سیستم های حرارت مرکزی را جبران می کند. منابع انبساط به طور کلی با دو هدف در سیستم های حرارت مرکزی به کار می روند:

  • کاهش فشار آب ناشی از گرم شدن و افزایش حجم بخار آب در دیگ ها و پکیج ها
  • جبران نمودن کاهش فشار ناشی از کم شدن آب در سیستم های حرارت مرکزی

 

لیست قیمت انواع مشعل

مشعل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =