بازرسی ادواری دیگ و بویلر

خدمات بازرسی دیگ بخار

خدمات بازرسی دیگ بخار – انجام کلیه بازرسی های دوره ای و بازرسی تعمیرات دیگ و بویلر، با مجوز اداره استاندارد و اداره کار

خدمات بازرسی دیگ بخار

مشهد بویلر در راستای ارائه خدمات گسترده تر در زمینه بویلرها ، با همکاری متخصین و مهندسین با تجربه و کارآزموده ، که سالیان متمادی در زمینه بازرسی های حین ساخت و بازرسی های ادواری بویلر و دیگ های بخار فعالیت دارند آماده ارائه خدمات بازرسی قانونی به شما می باشد.

 

خدمات بازرسی دیگ بخار به عنوان یک گروه خاص از مخازن تحت فشار از اهمیت ایمنی منحصر به فردی در سرتاسر دنیا برخوردار می باشند چراکه هر ساله شاهد انفجار و یا آتش سوزی های متعددی از آنها در سرتاسر دنیا می باشیم.

هرچند خوشبختانه با توسعه تکنولوژی های کنترل و دقیق تر شدن تجهیزات ایمنی از یک طرف و از طرف دیگر نیز گسترش استفاده از استاندارد های فنی در ساخت ،درصد این خطر را کاهش داده است ولیکن پیش بینی خطرات احتمالی در در بهره برداری و استفاده از بویلرها و دیگ های بخار از اهمیت زیادی برخورداراست.

بازرسی های ادواری

این بویلر ها و دیگ های بخار مطابق قوانین و دستورالعمل های موجود در اداره کار و موسسه استاندارد ایران ، پس از بهره برداری ، در بازه زمانی مشخص باید مورد بازرسی های ادواری فنی لازم قرار بگیرند و پس از طی مراحل تست گواهی، از تاییده قانونی لازم برخوردارگردند.

از طرف دیگر برای انجام بازرسی از بویلر بخار و بویلرهای دیگر ، مهندسین بازرس علاوه بر داشتن دانش فنی و اطلاعات لازم از ساختمان، نحوه عملکرد و الزامات فنی و قانونی این بویلرها ، بایستی دارای مجوزهای لازم از موسسه استاندارد و اداره بازرسی وزارت کار نیز باشند.

پس برکسی پوشیده نیست که انجام مراحل بازرسی بویلر بسیار تخصصی بوده و انجام آن توسط افراد بدون تخصص و مجوز،سبب تایید غیر اصولی کارکرد دیگ در شرایط غیر استاندارد و کار غیر ایمن می گردد.

در نهایت این امر باعث افزایش احتمال انفجار و آتش سوزی و یا در حالت های دست پایین فقط باعث کاهش راندمان و عمر مفید دیگ و بویلر خواهد شد.

بنابراین هر چه بازرسی های فنی بویلرها و دیگ ها تخصصی تر انجام شوند، این فقط به نفع کارفرما و مدیر کارخانه خواهد بود هر چند مجبور شوند در راستای تامین الزامات فنی لازم کمی بیشتر هزینه نماید.

خدمات بازرسی دیگ بخار

خدمات بازرسی دیگ بخار ارائه شده توسط شرکت مشهد بویلر به شرح زیر می باشد:

مهندسین بازرس پس از بازدید از محل دیگ و بویلر ، اقدام به بازرسی کامل از دیگ نموده و پس از بررسی وضعیت رسوبات ، خوردگی و استحکام مکانیکی بویلر، یک سری تست های غیر مخرب و همچنین تست هیدرولیکی بر روی دیگ انجام داده و در صورت تایید توانایی کارکرد بویلر و تجهیزات کنترلی آن در فشار کار مورد نظر، اقدام به ارائه تاییده کتبی با مجوز قانونی می نمایند.

بازرسی دیگ

 

الزامات و شرایط انجام بازرسی های ادواری بر روی بویلر و دیگ ها(در حال تکمیل..)

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. ۰۵۱۳۸۴۷۲۵۳۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =