دلایل استفاده از بخار در صنعت پوشاک چیست؟

استفاده از بخار در صنعت پوشاک

استفاده از بخار در صنعت پوشاک یکی از پرکاربردترین استفاده های بویلر و دیگ بخار می باشد . راحت کردن فرآیند اتوکشی ، استفاده در رنگرزی و چاپ و همچنین بسته بندی پارچه از جمله موارد کاربرد بخار در صنعت پوشاک است.

بخار مزایا و استفاده های زیادی در صنعت دارد . بخار تولید شده توسط دیگ بخار فشار و دمای مشخصی دارد و میتواند برای کاربردهای مختلف براحتی مورد استفاده قرار بگیرد .

انرژی تولید شده توسط بخار غیر سمی است ، به اسانی انتقال می یابد تولید آن به صرفه و ارزان است و راندمان و توان حرارتی بالایی دارد . به همین دلیل استفاده از آن بطور گسترده رایج شده است.

پالایشگاه ها ، صنایع غذایی ریال صنعت چاپ و رنگرزی ، صنایع پوشاک ، کاغذ سازی ، تولید پلاستیک ، داروسازی ، تولید بتن ، استفاده در گلخانه ها و دامداری ها و  کاربرد در خشکشوئی ها از جمله کاربردهای مختلف بخار تولید شده توسط بویلر در صنایع می باشند .

finishing-section

استفاده از بخار در صنعت پوشاک

همانطور که بیان شد یکی از کاربردهای بسیار جالب بخار در صنعت پوشاک می باشد . اتوکشی یکی از اصلی ترین فرآیندهای لازم در حین دوخت و آماده نمودن لباس است . بخار فراوان و پرفشار عملیات اتوکشی را بسیار راحت نموده و ماندگاری آن را بالا میبرد . به همین دلیل شرکت ها تولیدکننده البسه به دنبال راه هایی با صرفه اقتصادی برای تولید بخار پرفشار می باشند . لذا استفاده از دیگ بخار در صنعت پوشاک رشدپیدا نموده است .

اما استفاده از دیگ بخار همواره با دردسرهایی همراه میباشد : سر و صدای بالای دیگ بخار، عدم امکان تولید بخار بصورت فوری و پیوسته ، و از همه مهمتر خطر انفجار دیگ بخار باعث شده استفاده از بخار در صنعت پوشاک همواره با چالش های جدی همراه باشد.

نصب دستگاه تولیدکننده بخار سوپر استیم ژنراتور در شرکت پارس پوشاک

صنایع دما بخار مشهد با توجه به این مسایل اقدام به تولید دستگاه تولید کننده بخار فوری در سایز بزرگ برای صنایعی همچون پوشاک نموده تا با رفع مشکلات دیگ بخار استفاده از بخار ارزان و پرفشار را برای این کاربردها فراهم آورد .

در ادامه با عملیات نصب و راه اندازی یک دستگاه تولیدکننده بخار ،در شرکت تولیدی پارس پوشاک مشهد همراه باشید.

لازم به ذکر است به دلایل بیان شده بجای استفاده از دیگ بخار در این شرکت از دستگاه سوپر استیم ژنراتور که تولید آن منحصرا در اختیار صنایع دما بخار می باشد استفاده شده است.

steam-and-clothing-industry

چهار دلیل کاربرد بخار در صنعت پوشاک

یکی از مهمترین دلایل امنیت بالای این دستگاه است . شرکتهای تولیدی پوشاک معمولا در محیط های شهری و نزدیک به مناطق مسکونی قرار دارند. به همین خاطر لازم است امنیت پرسنل مشغول به کار و همسایگان در بالاترین حد ممکن تامین باشد . دیگ بخار همیشه با مسئله انفجار احتمالی مواجه است .

در همین رابطه متاسفانه شاهد حوادث زیادی بوده ایم که یک نمونه آن حادثه انفجار دیگ بخار در کارگاه پوشاک واقع در خیابان ولیعصر تهران که در دی ماه ۱۳۹۶ رخ داد می باشد.

علاوه بر این دستگاه تولیدکننده بخار سوپر استیم ژنراتور بر خلاف دیگ بخار هیچگونه سر و صدایی ندارد و برای استفاده در همچنین مکانی گزینه بسیار مناسبتری در برابر دیگ بخار می باشد.

تولید بخار بصورت فوری نیز از دیگر مزایای منحصر به فرد دستگاه سوپر استیم می باشد . در نتیجه به محض روشن شدن دستگاه بخارفوری در خروجی دستگاه آماده است .

دلیل دیگر استفاده از دستگاه سوپر استیم  نصب آسان و انجام بهتر عملیات پایپینگ بخار در این شرکت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =