تولید دیگ بخار جهت گرمایش مخازن بزرگ نفتی در پروژه پاداد – گلف اجنسی

دیگ بخار 5 تن نصب شده در پایانه های نفتی جنوب

شرکت صنایع دما بخار مشهد با اتکا به دانش فنی و مهندسی نیروهای توانمند خود و با همکاری مهندسان فنی و با تجربه بزرگترین شرکت بازرسی در ایران (شرکت ISQl) موفق به ساخت و نصب و راه اندازی سیستم گرمایش مرکزی بخار برای مخازن بزرگ نفتی در منطقه گلف اجنسی بندر امام خمینی (ره) گردید.

در این سیستم گرمایش سیال، گرم کننده بخار (Steam) در نظر گرفته شد و خط تولید، کندانس و برگشت بخار و خطوط تامین و گاز زدایی تماما مطابق آخرین استانداردهای فنی ، نصب و تحویل گردید.

از اهداف سرمایه گذاری اصلی این پروژه جابجایی و انتقال مواد سوختی تولید شده در کشورهای همسایه به کشتی ها در اسکله اختصاصی بندر امام خمینی بود که باعث ایجاد اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد ارزی برای کشور عزیزمان بوده است.

دیگ بخار 5 تن نصب شده در پایانه های نفتی جنوب

ارسال دیگ بخار توسط صنایع دما بخار به بندر امام خمینی(ره)

در همین راستا شرکت صنایع دما بخار مشهد با همکاری شرکت محترم پاداد در استان خوزستان موفق به پیاده سازی و راه اندازی این سیستم ترانزیتی سوخت در منطقه گلف اجنسی در بندر امام خمینی گردیده و با ارائه و نصب کلیه تجهیزات مورد نیاز شامل دیگ بخار ۵ تن ، دستگاه سختی گیر و … مطابق استانداردهای فنی داخلی و خارجی ، توانسته نقشی موثر در به نتیجه رسیدن پروژه های خوب داخلی ایفا نماید. از ویژگی های این پروژه توانایی انتقال و ترانزیت سوخت از حامل های سیار در زمان و شرایط مناسب می باشد که سبب رضایت کارفرمایان خارجی و ان‌شاء‌الله سفارش کار بیشتر در این شرایط بد اقتصادی می شود.

سیستم گرمایش اجرا شده از این توانایی برخوردار می باشد که با عملیات بهینه سازی آب ورودی و انتقال آن، مخازن ذخیره و میکاپ آب بطور همزمان امکان حذف گازهای مضر و پیش گرمایش آب تغذیه را از طریق مخازن کندانس و تجهیزات دی اریتور به انجام برساند و همچنین در این سیستم گرمایش با استفاده از تجهیزات و پکیج‌های اختصاصی، مواد مناسب شیمیایی در راستای عملکرد بهتر سیستم و عملکرد اجرایی آن به آب مصرفی بویلر تزریق می گردد.

بویلر بخار نصب شده با ظرفیت تولیدی بالا و راندمان حرارتی خوب ، وظیفه تولید بخار مصرفی را بر عهده دارد.

فرآیند بازرسی فنی بویلر توسط بزرگترین شرکت بازرسی فنی در ایران انجام و تاییدیه‌های مربوطه در اختیار کارفرما قرار گرفته است.

لازم به ذکر است مشابه این سیستم گرمایش با بخار، سیستم گرمایش با روغن داغ نیز در سال های گذشته در منطقه عسلویه نصب و راه‌اندازی گردیده است.

مطالب مرتبط :

کلیپ از مراحل ارسال تجهیزات بخار پروژه پایانه های نفت جنوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =