انفجار دیگ بخار چینی در زرند

انفجار دیگ بخار

انفجار دیگ بخار چینی در کارخانه پانل سازی زرند که روز دوشنبه روی داد علاوه بر تخریب بخشی از کارخانه و تجهیزات که خسارتی ۵ میلیارد ریالی به جای گذاشت موجب زخمی شدن دو کارگر شد.

به گزارش مهر، حادثه زمانی روی داد که کارگران قصد داشتند دیگ بخار را برای آغاز به کار شیفت جدید کارخانه روشن کنند. افزایش فشار دیگ موجب شد دیگ منفجر شود و قسمتی از آن به سمت دیوار پرتاب شود برخورد این قسمت از دیگ به دیوار کارخانه موجب ریزش شیشه از سقف این قسمت از مجتمع صنعتی شد.

متاسفانه کارگران در هنگام حادثه در همین قسمت از سالن حضور داشتند که ریزش شیشه‌ها موجب زخمی شدن دو کارگر شد که بعد از مداوای صورت گرفته حال این دو کارگر خوب گزارش شده است.

اما این انفجار خساراتی به تجهیزات و ساختمان کارخانه وارد کرده است گفته می‌شود دیگ بخار کارخانه پانل زرند زیر نظر متخصصان چینی ساخته شده است.

دیگ بخار توسط متخصص چینی ساخته شده بود

محمود عباس زاده، مدیر‌عامل کارخانه پانل زرند در گفت‌ و گو با مهر در خصوص این حادثه اظهار داشت: هر روز صبح کارگران یک ساعت زودتر از آغاز خط تولید اقدام به روشن کردن دیگ بخار می‌کنند روز گذشته نیز همین روال عادی طی شد.

وی تصریح کرد: طبق استاندارد تعریف شده باید فشار دیگ به عدد هفت تا هشت برسد تا کار تولید آغاز شود اما در زمان حادثه عدد فشار بخار به درجه شش رسیده بود.

عباس زاده افزود: ناگهان دیگ بخار چینی دچار انفجار شد و درب دیگ به قسمتی از دیواره برخورد کرد که موجب ریزش شیشه روی کارگران شد و دو نفر زخمی‌ شدند که بلافاصله مداوا شدند و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

مدیر‌ عامل کارخانه پانل زرند ادامه داد: این دیگ در تهران و زیر نظر یک متخصص چینی و طی هشت روز ساخته شده بود. فرماندار زرند نیز در این خصوص به مهر گفت: این حادثه روز دوشنبه در شهرک صنعتی زرند روی داد و موجب جراحت دو کارگر شد.

رضا کرمی گفت: حادثه دیدگان بلافاصله به بیمارستان زرند منتقل و درمان شده‌اند و مسئله‌ای خاصی در این خصوص وجود ندارد.

۵ میلیارد ریال و دو زخمی خسارت حادثه

وی گفت: پس از حادثه و اعلام نیاز کمک بلافاصله ماموران گروه‌های امدادی و آتش‌نشانی در محل حادثه حضور یافتند و اوضاع را تحت کنترل گرفتند. کرمی از بروز خسارت ۵۰۰ میلیون تومانی به کارخانه خبر داد. این انفجار موجب تعطیل شدن موقت خط تولید کارخانه شده است.

منبع : سایت مردم سالاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =